"Ik had eerlijk gezegd wel uitgekeken naar een Duits duel" - Pietreczko verrast met zege op Rock en treft Wattimena in de tweede ronde op EK Darts

PDC
zaterdag, 25 oktober 2025 om 13:00
Ricardo Pietreczko (4)
Ricardo Pietreczko zorgde donderdagavond voor een van de grootste verrassingen van het EK Darts 2025. De 31-jarige Duitser versloeg Josh Rock – een van de meest in vorm zijnde spelers op dit moment – met 6-4 en plaatste zich zo voor de laatste zestien. Daarmee sluit hij zich aan bij Martin Schindler, waardoor Duitsland voor het eerst twee spelers tegelijk in de achtste finales heeft staan.
"Ik denk dat de afgelopen twee jaar wel hebben laten zien dat ik het goed doe in Dortmund", zei Pietreczko met een brede glimlach tegenover Dartsnieuws.com na afloop. "Deze keer weet ik tenminste dat ik in de tweede ronde sta – vorig jaar had ik niet eens door dat ik al in de kwartfinale stond", grapte hij. "Dortmund is altijd speciaal: het publiek, de sfeer – het is gewoon briljant."
Het cruciale moment kwam bij een stand van 2–2, toen Pietreczko een 78-finish via de bullseye uitgooide. "Die 78 was enorm belangrijk", vertelde hij. "Josh stond al op een dubbel, maar ik gooide hem uit op de bull – dat was hét moment van de wedstrijd. Eigenlijk zegt dat alles."
Hoewel hij later in de partij zichtbaar trilde op dubbel 10, hield de Duitser zijn zenuwen in bedwang. "Ik moet toegeven: mijn hand trilde een beetje", lachte hij. "Maar of ik nu trilde of niet – ik won, en dat is wat telt. Ik sta in de tweede ronde."

Klinisch op de dubbels

Met een finishpercentage van 50 procent en constante hoge scores leverde Pietreczko een van zijn beste major-optredens van het jaar af. "Misschien heb ik het op de dubbels een beetje laten liggen in de laatste legs, maar over het algemeen ben ik tevreden", analyseerde hij. "Het was een goede wedstrijd van beide kanten. Josh had wat ongelukkige beurten zonder triples, maar over het geheel genomen was het gewoon sterk."
De Duitser liet zich niet van de wijs brengen door de status van zijn tegenstander. "Het maakt me eigenlijk niet uit tegen wie ik speel", zei hij nuchter. "Uiteindelijk speel ik tegen het bord – vijf euro in de clichépot, maar het is zo. Als je een toernooi wilt winnen, moet je iedereen kunnen verslaan."
De overwinning op Rock had ook een persoonlijke lading voor de speler die bekendstaat als 'Pikachu'. "Ik verloor het laatste duel van hem op de Euro Tour, dus het voelt goed om hem nu te pakken", vertelde hij. "Dat zijn die kleine momenten waarop je merkt dat het weer de goede kant opgaat."
Na zijn recente verhuizing naar Hannover gaf Pietreczko toe dat het de afgelopen maanden 'een beetje stroef' was verlopen. "Het was niet makkelijk, maar nu is alles weer op orde. Ik ben terug – en ik kan eindelijk weer vrijuit spelen."
In de achtste finales neemt Pietreczko het op tegen Jermaine Wattimena, die in de eerste ronde Niko Springer uitschakelde. We hadden dus ook een volledig Duits duel kunnen zien in de tweede ronde. "Ik had eerlijk gezegd wel uitgekeken naar een Duits duel", gaf Pietreczko toe. "Maar Jermaine is een sterke speler en heeft verdiend gewonnen. Ik kijk ernaar uit om het tegen hem op te nemen."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading