"Ik weet niet zeker of ik het boegeroep en zo'n handdruk heb verdiend" – Madars Razma hekelt reactie van James Wade en publiek na nederlaag op de World Masters
PDC
Madars Razma heeft na zijn nederlaag op de openingsavond van de Winmau World Masters vraagtekens geplaatst bij zowel de reactie van het publiek als de manier waarop hij na afloop werd behandeld. De Let liet na zijn nipte 3-2 verlies in de eerste ronde publiekelijk zijn ongenoegen blijken.
"Ja, ik kom uit een klein land en ik ben geen majorwinnaar in het darts", schreef Razma. "Maar ik weet niet of ik vanavond het boegeroep van het publiek en zo'n handdruk – op het podium én achter de schermen – heb verdiend."
Razma's uitlatingen volgden op een felbevochten eerste ronde tegen James Wade, een wedstrijd die tot in de details werd beslist. Wade opende indrukwekkend met een 124-finish op de bull, maar Razma reageerde knap door de eerste set naar zich toe te trekken via dubbel 18.
De Engelsman herstelde zich knap door de tweede set met 2-0 naar zich toe te trekken en kende zijn sterkste fase in set drie, waarin hij met een gemiddelde van bijna 121 naar een 2-1 voorsprong liep. Uiteindelijk wist Wade de partij met 3-2 over de streep te trekken. Hij sloot af met een totaalgemiddelde van boven de 102 in een duel van hoog niveau.
Na de laatste pijl verschoof de aandacht al snel van het spel naar wat erna gebeurde. Tijdens de handdruk op het podium maakte Wade geen oogcontact met Razma, een detail dat kijkers niet ontging en later expliciet werd benoemd door de Let zelf.
Lees ook

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Als je van dit artikel de lead maakt, zorg dan wel dat de headline up-to-date is.gamberetti02-11-2026
- Openhartiggamberetti02-11-2026
- Inderdaad... BramBramBram.... hoe krijg je het verzonnen over overgetypt.... (Ik was bij de kop met de uiteenzetting van doelen voor 2026 al afgehaakt ) 🙃gamberetti02-11-2026
- - maar brak echt door met zijn zege op de Winmau Masters. Daarmee maakte hij een flinke sprong op de ranglijst. - De Masters was toen toch helemaal niet gerankt?Cockeledokes02-11-2026
- 2 november ....mooie tijd.. ik ga ook maar eens mijn doelen voor 2026 uiteenzettengamberetti02-11-2026
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026







