Het is zaterdagavond tijd voor de derde ronde van de
Players Championship Finals.
Danny Noppert en
Jermaine Wattimena zijn de enige twee overgebleven Nederlanders in Minehead en zij gaan proberen een plek bij de laatste acht te bemachtigen. Mis niets in onze
liveblog en volg de wedstrijden
via onze livescores!
Jermaine Wattimena heeft zich zaterdagavond geplaatst voor de kwartfinales op de Players Championship Finals. Dankzij een 10-8 overwinning op Ryan Searle mag 'The Machine Gun' zich voor het eerst dit seizoen bij de laatste acht op een major melden.
In het begin zag het er helemaal niet naar uit dat Wattimena van Searle ging winnen. 'Heavy Metal' blies de Nederlander scorend van het bord en kwam na vijf legs op een 4-1 voorsprong. Twee hele slordige legs leidden echter een comeback in van Wattimena.
Searle mocht in de zesde leg aanleggen voor een 5-1 voorsprong, maar miste zes pijlen op de dubbel. In de daaropvolgende leg liet de Engelsman nog eens vijf kansen onbenut. In plaats van dat het 6-1 voor Searle stond, werd het dus maar 4-3. Daarna kon Wattimena met een 16-darter en een 20-darter zelfs de voorsprong overnemen van zijn tegenstander.
In de tiende leg wierp Searle een 90 finish om de stand weer in evenwicht de brengen. Na de pauze kwam Wattimena met een 14-darter weer op voorsprong, maar Searle gaf ook niks prijs in zijn eigen leg. Cruciaal waren uiteindelijk de laatste twee legs. Bij een stand van 8-8 mocht Wattimena allereerst proberen om er 9-8 van te maken, maar hij miste twee kansen. Searle liet daarna zelf ook twee mogelijkheden onbenut, voordat Wattimena via dubbel 4 op 9-8 wist te komen.
Daarna kreeg Searle nog zes kansen om een beslissende leg af te dwingen, maar ook nu verprutste hij zijn kansen. Wattimena profiteerde door zijn derde matchdart raak te gooien, waardoor hij zondagmiddag terug mag keren op het podium. Dan wacht een confrontatie met James Wade, die bij de laatste zestien met 10-6 te sterk was voor Andrew Gilding.
Noppert in goede partij onderuit
Danny Noppert is er zaterdagavond niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de Players Championship Finals. De Fries verloor in de achtste finales met 10-8 van Nathan Aspinall, ondanks opnieuw een sterke wedstrijd.
Aspinall opende sterk en pakte direct de eerste twee legs, eerst met een 104-finish en daarna met een 13-darter. In leg drie kreeg hij twee pijlen op tops voor 3-0, maar miste beide kansen. Noppert hield zijn eigen leg en produceerde vervolgens een 109-finish in 12 pijlen om meteen terug te breaken. Met twee 14-darters op rij draaide hij de partij zelfs volledig om door een 4-2 voorsprong te nemen.
Het antwoord van Aspinall liet echter niet op zich wachten. De Engelsman scoorde met finishes van 68 en 70 en bracht de stand weer in evenwicht (4-4). In de negende leg volgde een schitterende 11-darter van Aspinall met een 98-finish, waarmee hij opnieuw de break plaatste. Kort voor de pauze kreeg hij nogmaals de kans om verder uit te lopen, maar opnieuw faalde hij twee keer op tops. Noppert brak direct terug en zorgde met dubbel 10 voor 5–5 bij de pauze.
Na de pauze nam Aspinall het initiatief. Met onder meer een 82-finish en een 10-darter liep hij uit naar 8-5. Noppert reageerde met een 112-finish als rebreak, maar slaagde er vervolgens niet in om zijn eigen leg vast te houden. Twee missers op de dubbel kostten hem de aansluiting, waarna Aspinall via dubbel 16 de voorsprong vergrootte tot 9-6.
Toch weigerde Noppert de strijd op te geven. Met een 11-darter gevolgd door een 12-darter, beide met keurige finishes (76 en 91), werkte hij het verschil terug naar 9-8. Aspinall mocht echter de achttiende leg beginnen en de Engelsman maakte het koelbloedig af met een 13-darter. De tweevoudig major-winnaar staat bij de laatste acht tegenover Josh Rock. De voormalig jeugdwereldkampioen stond 8-2 voor tegen Krzysztof Ratajski, maar won uiteindelijk maar nipt met 10-8.
Littler speelt met Pietreczko
Luke Littler moest even zijn best doen tegen Ricardo Pietreczko, nadat de Duitser een verrassende 5-3 voorsprong had genomen. Littler draaide het duel echter razendsnel om en in de elfde leg weer op voorsprong dankzij een 80 finish.
Belangrijk was daarna de twaalfde leg, waarin Pietreczko vijf kansen miste om 6-6 te maken. In plaats daarvan werd het 7-5 voor Littler, die de dubbel 5 raakte. Vervolgens vernederde 'The Nuke' zijn Duitse tegenstander door in de dertiende leg 121 uit te gooien via de ongebruikelijke route bullseye, triple 7 en nog een keer bullseye.
Toen Littler eenmaal op 9-6 was gekomen, probeerde hij nog een kunststukje uit te halen. Hij liet 50 staan na negen pijlen, en besloot om met zijn eerste pijl in de vierde beurt naar de bullseye te gaan. Die werd gemist, maar even later haalde Littler alsnog de trekker over via dubbel 5.
In de kwartfinales gaat Littler het opnemen tegen Chris Dobey, die met 10-5 te sterk was voor James Hurrell. De resterende kwartfinale gaat tussen Gerwyn Price en Daryl Gurney. Price zegevierde met 10-6 tegen Martin Schindler, terwijl Gurney zijn tegenstander Adam Lipscombe maar liefst tien matchdarts zag missen voordat Gurney in de beslissende leg met zijn eerste matchdart zelf toesloeg.