Krzysztof Ratajski 'in shock' na beschuldigingen van Danny Noppert: "Ik voelde niet dat ik iets fout deed"
PDC
Krzysztof Ratajski wist afgelopen weekend een goede run neer te zetten tijdens de European Darts Grand Prix door de halve finale te bereiken. In de kwartfinale rekende hij af met de Nederlander Danny Noppert, maar na afloop ging het niet zo zeer over het resultaat. 'The Freeze' zou de Pool tijdens de wedstrijd namelijk hebben beschuldigd van het luid klikken met zijn darts.
Noppert, die door het bereiken van de kwartfinale nu weer de nummer 10 van de wereld is, oogde zichtbaar geïrriteerd op het podium. De Fries nam meer tijd tussen zijn worpen, keek herhaaldelijk om zich heen en leek zich duidelijk te storen aan bewegingen van Ratajski met zijn pijlen in de hand. De lichaamstaal van de voormalig UK Open-winnaar sprak boekdelen toen de partij zijn ontknoping naderde.
Na afloop van de wedstrijd gaf 'The Polish Eagle' tijdens zijn interview op het podium toe dat hij compleet verrast was door de aantijgingen van Noppert. Hij was zich van geen kwaad bewust: "Ik had het niet verwacht, want ik voelde niet dat ik iets fout deed. Ik hoorde namelijk niets."
De Pool gaf toe dat de situatie hem wél uit zijn concentratie haalde. "Het was mijn fout. Ik was in shock en miste daarna drie darts op een dubbel, omdat ik niet begreep wat er gebeurde."
Lees ook

Ratajski wist afgelopen weekend voor het twee European Tour-toernooi op rij de halve finales te bereiken.
Ondanks de onrust toonde Ratajski karakter. Hij knokte zich terug van een 5-4 achterstand, overleefde een matchdart van Noppert en trok uiteindelijk met 6-5 aan het langste eind in een zenuwslopende beslissende leg.
Na afloop zochten beide spelers elkaar nog op voor een woordenwisseling op het podium. Uiteindelijk volgde er wel een handdruk — een kort, maar veelzeggend gebaar van respect na een verhitte strijd.
Een ronde later zat het toernooi er voor Ratajski op in de halve finale. De Pool begon dramatisch aan de partij en miste in de eerste drie legs maar liefst 10 pijlen op een dubbel, waardoor hij tegen een 3-0 achterstand aan keek. Dat verschil wist hij uiteindelijk niet meer te overbruggen, waardoor hij met 7-5 onderuit ging.

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 2bezoekers 2
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026







