Wessel Nijman is in bloedvorm en pakt alweer zijn vierde Players Championship-titel van het jaar na zege op Wattimena in finale
PDC
Wessel Nijman is niet te stoppen en wint alweer zijn vierde Players Championship-toernooi van het jaar. De Nederlander versloeg in de finale in Milton Keynes Jermain Wattimena met 8-5 en een gemiddelde van 96,84.
Wessel Nijman kende weer een heerlijke reeks aan wedstrijden richting de finale. In de eerste ronde stond de Nederlander tegenover Scott Williams, die hij na enige tegenstand, met 6-2 heel zakelijk wist te verslaan. Bij de laatste 64 stond de Darter uit Uitgeest tegenover Tom Sykes. Nijman kroop door het oog van de naald door in de beslissende leg 86 in twee pijlen uit te gooien. Pas bij de laatste 32 kwam Nijman echt los. De Nederlander noteerde weer een mooi gemiddelde van ruim 99, en won met 6-3 van Bialecki.
Ook bij de laatste 16 hield Nijman zijn goede vorm vast, waardoor hij met 6-3 af wist te rekenen met Ryan Searle. In de kwartfinale kreeg Nijman weinig tegenstand, waardoor de Nederlander gemakkelijk met 6-2 wist te winnen van Nathan Potter. In de halve finale deed Nijman niets anders dan in de andere rondes. Tom Bissell was dit keer het slachtoffer geworden van Nijman, die zich met een gemiddelde van 103,41 naar de finale gooide.
In de finale ontstond een Nederlands onderonsje omdat Wattimena ook de finale bereikte. De Nederlander versloeg in zijn route naar de finale een flink aantal Nederlanders. In de eerste ronde wist Wattimena al met 6-2 af te rekenen met Martijn Dragt. Bij de laatste 64 trof Wattimena opnieuw een Nederlander. Ditmaal wist hij af te rekenen met Sietse Lap. Bij de laatste 32 wist Wattimena na een hele zakelijke wedstrijd met 6-4 van Joe Hunt te winnen. Ook bij de laatste 16 was Lishman geen partij voor Wattimena.
Lees ook
In de kwartfinale trof Wattimena Chris Dobey, die hij met een gemiddelde van 104,43 van de baan gooide. Ook in de halve finale stond er een Nederlander tegenover Wattimena. Kevin Doets gaf Wattimena enige tegenstand, maar de Nederlander wist opnieuw te imponeren met goed spel. Wattimena versloeg Kevin Doets redelijk gemakkelijk met 7-3 voor een plek in de finale tegen Wessel Nijman.

De finale ging vanaf het begin al gelijk op. Wattimena wist Nijman in de eerste leg gelijk te breaken, maar in de volgende leg gooide de Darter uit Uitgeest 96-uit voor een rebreak. Nijman moest echt nog even inkomen op de dubbels, want na een gemiste volle hand wist Wattimena opnieuw te breaken voor een 1-2 voorsprong. Ditmaal wist de Nederlander wel zijn break te verzilveren voor een 1-3 voorsprong. Beide mannen wisten hun eigen leg te behouden, waar Wattimena dit keurig in 13 pijlen deed. Nijman wist opnieuw zijn eigen leg te houden, en kon gaan jagen op een break.
Die break kwam er ook toen de Nederlander een 11-darter gooide voor 4-4! Nijman was bijna weer de dupe van een break, omdat de Nederlander niet in vijf beurten uit was, maar dat bleef hem bespaard. Wattimena maakte er na een goede leg wel gelijk 5-5 van. Toen gebeurde iets wat de beslissing in de wedstrijd gaf. Nijman hield zijn eigen leg voor 6-5, en dat leek Wattimena ook te gaan doen, maar de Nederlander miste twee volle handen op de dubbel. Nijman kwam op matchpoint en maakte het af voor een 8-5 overwinning.
Lees ook

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026
- Ja ik was weg omdat ik me eerlijk gezegd teveel irriteerde aan de AI-artikelen, de fouten erin en wat te weinig inhoudelijk commentaar. Maar dan zit ik een vriendin alleen maar te bestoken met nerd-comments :P Op zo'n belangrijke dartsdag als vandaag besloot ik dan toch maar de boel onder te blaffen hier ;)Flaphead05-11-2026
- "Daarmee onderstreept de Players Championship-serie opnieuw haar reputatie als een van de meest meedogenloze onderdelen van het PDC-circuit." Hoe krijg je het verzonnen............gamberetti05-11-2026
- Goed dat je weer terug bent, Flappie🌞🙂 Nou JeSuis nog ...gamberetti05-11-2026
- Ik snap dat er vanuit de Nederlanders wordt gedacht (doe ik ook), maar behalve het verlies van Wattimena en Noppert mogen de tegenstanders toch ook belicht worden: twee Tourcardloze darters in de halve finale! Komt ook niet elke week voor. Dat samen met de darter die een heerlijke comeback maakt en na 1 TC-jaar in de top 64 staat, en met de weer teruggewonnen nummer 2 van de wereld. Leuk veld voor de laatste vier. En laten we niet vergeten dat er een Grand Slam-plek te verdienen is.Flaphead05-11-2026
- Kan me zo maar voorstellen dat Bram, Mats of Pieter bezig is met een artikel over de 'loting' van de PC Finals... Het is geen loting... maar een seeding... bij deze .. alvast... mosterd voor de maaltijd.gamberetti05-11-2026
- Dat zijn sowieso allemaal goede adviezen, het is duidelijk dat ik niets meer kan betekenen, dus inderdaad moet ik verder met mijn leven. Met dit deed me wel even heel erg pijn en het steekte me dat Barry Hearn dit erbij durft te halen. Sorry dat ik jullie allemaal met mijn levensverhaal loop te vermoeien.Hiddo05-11-2026







