Noppert naar halve finale World Grand Prix na winst op Anderson, Littler wint na geweldige comeback van Price, Van Duijvenbode onderuit tegen Clayton en ook Humphries door

PDC
zaterdag, 11 oktober 2025 om 00:13
Danny Noppert (2)
Het was een avond met gemengde gevoelens voor de Nederlanders op de World Grand Prix 2025. Danny Noppert wist zich op knappe wijze te plaatsen voor de halve finale door Gary Anderson met 3-1 te verslaan. Dirk van Duijvenbode ging daarentegen kansloos met 3-0 ten onder tegen Jonny Clayton in zijn kwartfinale.
Danny Noppert wist Gary Anderson gelijk te breaken voor een 1-0 voorsprong. In de tweede leg kon Noppert mede door een goede start van de leg met 160, zijn eigen leg houden voor 2-0. De eerste set leek heel gemakkelijk naar Noppert te gaan, maar door maar liefst 8 gemiste pijlen van Noppert aan het begin van de leg loopt Anderson weg en komt hij terug tot 2-1. Noppert laat het daarna weer flink liggen in zijn eigen leg! De Nederlander miste flinke kansen op de dubbel waardoor Anderson het vanaf 88 wist af te maken. Net als je in de beslissende leg dacht dat Noppert toch de eerste set binnen gaat slepen, is het Gary Anderson die toeslaat. Met een geweldige 158 finish via de bull pakte hij de eerste set.
In de tweede set is het Noppert die zichzelf van zijn beste kant laat zien. The 'Freeze' start goed door zijn eigen leg te houden. In de tweede leg is het toch de Schot die de tweede leg pakt, ondanks een 160 opening van Noppert. Dan weet Noppert wel weer zijn eigen leg te houden voor 2-1, waarna zijn 160 opening dit keer wel uitpakte om er 1-1 in sets van te maken.
Aan het begin van de derde set weet Anderson weer goed zijn eigen leg te behouden. Dan komt de Nederlander in leg twee even binnen met een 156 check-out voor 1-1! Het is opvallend hoe goed beide mannen met 1 dart steeds kunnen begonnen aan de leg. Noppert gooide alleen scorend echt minder, want waar hij in zijn wedstrijd tegen Bunting 9x 180 wist te gooien, staat hij nu op 0! Anderson weet dan gewoon weer zijn eigen leg te houden, waar Noppert nog een kans kreeg Noppert vanaf 100, maar deze niet wist te benutten. Noppert weet in leg vier in 15 pijlen uit te gaan met een belangrijke laatste dart. Hij pakt dan ook de derde set mede door Anderson die twee legs op rij begint met vier gemiste pijlen op de dubbel.
In de vierde set wisten beide mannen hun eigen leg te behouden. Noppert had nog maar één leg nodig om Anderson uit te schakelen. De Nederlander speelde sterk en gooide zichzelf naar een 2-1 voorsprong in de set, waardoor de druk volledig bij Anderson kwam te liggen. De Schot wist zichzelf echter te redden met een knappe 86-finish via de bull, waardoor hij er een beslissende laatste leg van maakte om de stand in sets op 2-2 te kunnen brengen. Noppert wist dan toch de beslissende leg te winnen, waarmee hij de partij met een fraaie 3-1 overwinning naar zich toetrok. Hiermee plaatste Danny Noppert zich overtuigend voor de halve finale.
Dirk van Duijvenbode kende helaas een kwartfinale om snel te vergeten. Hij ging onderuit tegen een goed spelende Jonny Clayton. Beide mannen moesten in de openingsfase van de wedstrijd nog even inkomen op de dubbel en misten allebei hun eerste openingsbeurten. Van Duijvenbode wist daarna eenvoudig de eerste leg te pakken. Waar de Nederlander vervolgens vijf pijlen op de dubbel miste om zijn leg te openen, deed Clayton dat met zes gemiste pijlen bij het afmaken. Uiteindelijk wist de Welshman in de set van Van Duijvenbode een belangrijke break te forceren voor een 2-1 voorsprong. Jonny Clayton maakte het daarna overtuigend af en pakte de eerste set met 3-1 in legs.
Na de eerste break keerde Van Duijvenbode met oordoppen terug op het podium. De Nederlander had moeite om zich goed te concentreren, en Clayton weet dan ook de eerste leg te pakken met een knappe 118-finish. Vervolgens liep Clayton uit met zijn vijfde leg op rij, terwijl Van Duijvenbode het duidelijk even kwijt was. De Nederlander moest aanzetten om niet met 2-0 achter te komen in sets, maar Clayton denderde door. Met een indrukwekkende 130-finish op de bull besliste hij de tweede set en kwam hij op een 2-0 voorsprong in sets. Van Duijvenbode had na 2 sets ook pas 2 pijlen op de dubbel gehad! En in de derde set ging het sterke spel van Clayton gewoon verder, waarmee hij eenvoudig de eerste leg pakte. In een leg waarin Van Duijvenbode tot twee keer toe een 180 wist te gooien, was het opnieuw Clayton die met een knappe finish toesloeg. Het werd uiteindelijk een wedstrijd om snel te vergeten voor Van Duijvenbode, die maar liefst negen legs op rij verloor. De Nederlander ging met 3-0 ten onder tegen een sterk spelende Jonny Clayton, die de partij afsloot met een fraaie 90-finish.
In een wedstrijd van grote klasse was het dan toch Luke Littler die aan het langste eind trok tegen Gerwyn Price. Na een Geweldige comeback wist hij zich te plaatsen voor de halve finale. ‘The Iceman’ liet direct van zich horen met een kreet nadat hij de eerste leg wist te pakken en daarmee op een 1-0 voorsprong kwam. De Welshman begon zijn legs weer op dubbel 13. Littler liet zich zien met twee keer een 180 in één leg, die hij dan ook overtuigend wist te winnen. Beide mannen domineerden hun eigen legs, waarbij ze elkaar weinig kansen gaven omdat de ander vaak te ver achterstond. Toch was het Price die aan de leiding bleef. Littler begon een leg met vier gemiste pijlen op de dubbel, waarna Price met een sterke leg de break wist te verzilveren. Littler vond het gebrul van Price niet heel leuk, maar liet dat nog niet in extreme merken.
In de tweede set wist Price uiteindelijk zijn persoonlijke strijd met dubbel 5 toch nog te winnen. De Welshman miste maar liefst zeven pijlen op deze dubbel, maar omdat ook Littler moeite had met uitgooien, wist Price de leg alsnog te pakken. Littler liet vervolgens opnieuw kansen liggen met twee gemiste pijlen op de dubbel, waardoor Price op 2-0 kwam. De Engelsman was na set twee slechts een uit elf op de dubbel, iets wat we zelden van hem zien. Door die vele gemiste kansen van Littler trok Price de tweede set overtuigend naar zich toe met 3-0 in legs.
Littler wist Price te breaken en nam daarmee een 1-0 voorsprong in de derde set. De Engelsman liet Tops achter zich en vond in dubbel 16 een nieuwe vriend. Price kende daarentegen opnieuw problemen op de dubbel waar hij maar liefst zeven pijlen op dubbel 13 miste en iets besloot wat de PDC niet leuk gaat vinden. Hij begon gewoon even verder te oefenen op de dubbel 13. Littler profiteerde en liep uit naar 2-0. De combinatie tussen Littler en dubbel 16 bleek ook in de rest van de set succesvol, want hij trok de derde set met 3-0 naar zich toe.
In de eerste leg van de vierde set gooide Littler zich dood op een 92-finish, waardoor Price de leg wist te pakken. De Engelsman miste maar liefst negen pijlen op de dubbel aan het begin van de volgende leg en kon slechts via de bull nog op het bord komen, maar het was opnieuw Price die de leg naar zich toetrok. Toen de Welshman op 60 stond te wachten om voor de wedstrijd te gooien, wist Littler echter met een heerlijke 154-finish in de wedstrijd te blijven. Dat leek indruk te maken op Price, want hij miste direct drie pijlen aan het begin van de volgende leg. Littler kwam vervolgens net tekort bij een poging om 134 uit te gooien via tops-tops, maar omdat Price zijn matchdart op tops in de dubbel 1 gooide, kreeg Littler nog een kans. Zelfs nadat Littler drie pijlen miste, faalde ook Price opnieuw met drie gemiste dubbels. Uiteindelijk wist Littler de leg te pakken en zo de stand in de vierde set gelijk te trekken op 2-2. Price kon zichzelf wel voor zijn kop slaan, want Littler wist de set alsnog te winnen en zo een beslissende vijfde set af te dwingen.
In de beslissende vijfde set kwam Luke Littler voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong. Price miste nog een pijl op de bull, waarna Littler de leg afmaakte en uitliep naar 2-0. De Engelsman liet daarbij even een enorme kreet los. Price reageerde direct door een 2-1-stand op het bord te zetten met een uitstekende finish op tops, waarbij hij opvallend luidruchtig van zich liet horen om Littler uit zijn ritme te halen. Dat leek effect te hebben, want Littler miste in zijn openingsbeurt maar liefst acht pijlen. In de leg die Price afsloot met een 156 check-out om de stand op 2-2 te brengen, wat leidde tot een allesbeslissende laatste leg. Wat volgde was een van de meest nerveuze legs die beide spelers ooit hebben gespeeld. Littler had in zijn opening maar liefst 6 pijlen nodig om te starten, terwijl Price ook pas op de achtste pijl kon beginnen. Uiteindelijk trok Littler aan het langste eind: hij gooide een heerlijke 152-finish uit en won daarmee een bloedstollende wedstrijd.
Luke Humphries was in zijn wedstrijd tegen Menzies natuurlijk de absolute topfavoriet, maar moest het eerst nog even laten zien. De Engelsman was niet helemaal blij met zijn eigen spel, maar plaatste zich toch relatief gemakkelijk voor de halve finale. De eerste leg kreeg hij echter cadeau, omdat Menzies maar liefst zeven pijlen miste om te openen. Humphries liet deze kans niet gaan en liep gemakkelijk uit naar 2-0. De Engelsman wilde duidelijk vroeg in de wedstrijd het initiatief nemen en weglopen bij de Schot. Menzies had nog geen enkele mogelijkheid gehad om zich in de wedstrijd te gooien. Uiteindelijk pakte Humphries de eerste set eenvoudig met 3-0 in legs.
Menzies wist direct zijn eerste pijl op een dubbel te benutten en verzilverde daarmee een break voor een 1-0 voorsprong. De Schot liet hier een kans liggen om zelfs op 2-0 uit te lopen, waardoor Humphries terug kon breaken en de stand gelijk trok naar 1-1. Vervolgens wist Menzies opnieuw te breaken en kwam op 2-1, in een leg waarin Humphries acht pijlen nodig had om te openen. Menzies liet zien een uitstekende set neer te kunnen zetten en sleepte de set dan ook terecht binnen, waardoor het 1-1 in sets stond. Hij opende de laatste leg met een 160, terwijl Humphries opnieuw moeite had om te openen op een dubbel.
Menzies begon de derde set sterk met een indrukwekkende 160-finish en pakte de leg in 12 pijlen voor een 1-0 voorsprong. Humphries wist vervolgens een goede leg neer te zetten en bracht de stand weer op 1-1. De Engelsman was zichtbaar geërgerd, omdat hij te veel pijlen nodig had om te openen, maar deze leg kreeg hij uiteindelijk cadeau van Menzies, die pas na veertien pijlen op dubbel 16 wist uit te komen. Menzies startte de volgende leg veelbelovend met vijf perfecte darts, maar gooide het weg door vanaf 201 niet op een finish te komen. Humphries liet zijn eigen kansen ook liggen, maar doordat Menzies die niet benutte, wist Humphries uiteindelijk de derde set te pakken.
Beide spelers bleven slordig in hun spel, maar Humphries wist de eerste leg van de vierde set te pakken en kwam daarmee op 1-0. Het goede spel van Menzies was even ver te bekennen. Humphries pakte vervolgens ook de volgende legs en stond daarmee op matchpoint. Hoewel Luke Humphries niet helemaal tevreden was over zijn eigen spel, wist hij de laatste set overtuigend af te sluiten met een 3-0 overwinning in legs.
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading