Loting North American Darts Championship bekend: Long, Sevada, Gates en andere Noord-Amerikanen strijden om titel en WK-ticket in New York
PDCNaast de US Darts Masters staat ook de North American Darts Championship vrijdag op het programma in New York. Acht Amerikaanse en Canadese darters strijden om een felbegeerd ticket voor zowel de Grand Slam of Darts als het WK Darts.
Het toernooi wordt afgewerkt in het Theater at Madison Square Garden, dezelfde iconische locatie waar ook de US Darts Masters plaatsvindt. Alle wedstrijden worden vrijdagavond gespeeld, waardoor aan het einde van de dag direct duidelijk is welke speler zich mag opmaken voor een optreden op het grootste podium van de dartswereld in Alexandra Palace.
De als eerste geplaatste Jim Long opent het toernooi tegen de hoogst geklasseerde Canadese kwalificatiespeler Brayden Hall. Long is bovendien de enige deelnemer met een PDC Tour Card.
Ook Adam Sevada komt in actie. De beste Amerikaanse speler volgens het CDC-kwalificatiesysteem neemt het op tegen Alex Spellman. Spellman verzekerde zich van deelname door de CDC Continental Cup te winnen en wist zich in het verleden al tweemaal te plaatsen voor het WK Darts.
Lees ook
Een andere opvallende naam in het deelnemersveld is Leonard Gates. De winnaar van de North American Darts Championship van 2022 en vaste publieksfavoriet op het WK staat bekend als een van de grootste entertainers van het Noord-Amerikaanse darts. 'Soulger' begint zijn toernooi tegen debutant Fred Krueger.
In de laatste kwartfinale kruist David Cameron de degens met Gary Mawson. Cameron plaatste zich via de CDC Cross Border Challenge en is net als Gates een bekend gezicht voor dartsliefhebbers. Mawson maakte in het verleden indruk door de finale van de UK Open te bereiken.
Voor alle acht deelnemers begint het drukke programma echter al een dag eerder. Op donderdagavond nemen zij namelijk deel aan de openingsronde van de US Darts Masters, waarin zij het opnemen tegen de internationale PDC-top met onder anderen Luke Littler en Luke Humphries.
Lees ook
Loting North American Darts Championship 2026
| Jim Long | v | Brayden Hall |
| Leonard Gates | v | Fred Krueger |
| Adam Sevada | v | Alex Spellman |
| David Cameron | v | Gary Mawson |
Speelschema North American Darts Championship
Vrijdag 26 juni (vanaf 19:00 uur)
| Jim Long | v | Brayden Hall | KF |
| Leonard Gates | v | Fred Krueger | KF |
| Adam Sevada | v | Alex Spellman | KF |
| David Cameron | v | Gary Mawson | KF |
| N.N.B. | v | N.N.B. | HF |
| N.N.B. | v | N.N.B. | HF |
| N.N.B. | v | N.N.B. | FINALE |

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026







