Naar inhoud springen

Loting Players Championship Finals 2026: Nederlands onderonsje voor Van Veen, Nijman treft Coates en Van Gerwen tegen Scutt

PDC
Michael van Gerwen (2)
De loting voor de Players Championship Finals 2026 is bekendgemaakt. Van vrijdag 27 tot en met zondag 29 november wordt in Minehead gestreden om de laatste grote PDC-titel voordat het WK Darts van start gaat. In totaal verschijnen 64 spelers aan de oche, onder wie twaalf Nederlanders en twee Belgen. Wessel Nijman begint als eerste geplaatste speler aan het toernooi, terwijl Gian van Veen en Jeffrey de Graaf direct tegenover elkaar staan.
De plaatsing voor de Players Championship Finals is gebaseerd op de resultaten tijdens de 34 Players Championship-toernooien van dit seizoen. De beste 64 spelers van de Players Championship Order of Merit hebben zich verzekerd van deelname. De positie op die ranglijst bepaalt ook de plaatsing bij de loting.
Vooral de Nederlandse darters hebben dit jaar uitstekend gepresteerd op de vloer. Met Nijman, Kevin Doets en Jermaine Wattimena staan er zelfs drie Nederlanders bij de eerste vijf geplaatste spelers. Ook Michael van Gerwen, Danny Noppert en Dirk van Duijvenbode behoren tot de deelnemers.

Nijman als eerste geplaatst, Doets en Wattimena eveneens bij top vijf

Wessel Nijman heeft het Players Championship-seizoen als nummer één van de ranglijst afgesloten. De Nederlander begint zijn jacht op de titel tegen Henry Coates, die zich als nummer 64 op het nippertje voor Minehead heeft geplaatst.
Ook Kevin Doets heeft een uitstekende uitgangspositie. De Nederlander eindigde als derde op de ranglijst en neemt het in de openingsronde op tegen Ritchie Edhouse, de nummer 62 van de plaatsingslijst.
Jermaine Wattimena is als vijfde geplaatst en treft Keane Barry. De Ier heeft zich als zestigste gekwalificeerd, waardoor Wattimena op papier een gunstige loting heeft getroffen.
Voor het Nederlandse drietal ligt er een mooie kans om het sterke Players Championship-seizoen ook tijdens het afsluitende televisietoernooi een vervolg te geven. Hun hoge klasseringen op de ranglijst onderstrepen hoe constant ze dit jaar op de vloer hebben gepresteerd.
Wessel Nijman balt de vuist
Wessel Nijman won in 2026 maar liefst zes Players Championship-toernooien

Nederlands onderonsje tussen Van Veen en De Graaf

Een van de opvallendste affiches in de eerste ronde is de ontmoeting tussen Gian van Veen en Jeffrey de Graaf. Van Veen is als 45ste geplaatst en moet het opnemen tegen De Graaf, die als twintigste eindigde op de Players Championship Order of Merit.
Michael van Gerwen is als achttiende geplaatst en treft Connor Scutt. De Engelsman eindigde als 47ste op de ranglijst. Voor Van Gerwen vormt het toernooi in Minehead een van de laatste mogelijkheden om wedstrijdritme op te doen richting het wereldkampioenschap.
Danny Noppert begint als tiende geplaatste speler tegen Scott Williams. De Engelsman, die als 55ste is geplaatst, is geen onbekende op het grote podium. Noppert zal dus direct scherp moeten zijn om een vroege uitschakeling te voorkomen.
Dirk van Duijvenbode, de nummer veertien van de plaatsingslijst, neemt het op tegen de Schot Alan Soutar. Ook Maik Kuivenhoven heeft een ervaren tegenstander geloot. De als negentiende geplaatste Nederlander staat tegenover Daryl Gurney, die als 46ste aan het toernooi begint.

Kist treft Greaves, zware loting voor Merkx

Christian Kist krijgt in de eerste ronde direct te maken met Beau Greaves. De Engelse heeft zich als achtste geplaatst en behoort daarmee tot de tien hoogst geklasseerde spelers van het Players Championship-seizoen. Kist eindigde als 57ste en staat dus meteen voor een stevige uitdaging.
Ook Alexander Merkx heeft een lastige loting getroffen. De Nederlander wist zich als nummer 61 te kwalificeren en moet het opnemen tegen Luke Woodhouse. De Engelsman eindigde als vierde op de ranglijst en behoort daarmee tot de hoogst geplaatste deelnemers in Minehead.
Niels Zonneveld staat tegenover de Duitser Niko Springer. Zonneveld begint als 24ste geplaatste speler, terwijl Springer als 41ste aan het toernooi deelneemt. Op basis van de plaatsingslijst liggen beide spelers relatief dicht bij elkaar.
Richard Veenstra is gekoppeld aan Joe Cullen. De Nederlander eindigde als 31ste op de ranglijst, tegenover de 34ste positie van Cullen. Daarmee is dit op papier een van de meest gelijkwaardige ontmoetingen van de eerste ronde.

Huybrechts tegen Hunt, De Decker treft nummer twee Dobey

België wordt tijdens de Players Championship Finals vertegenwoordigd door Kim Huybrechts en Mike De Decker. Beide spelers kennen inmiddels hun tegenstander voor de openingsronde.
Huybrechts is als 27ste geplaatst en neemt het op tegen Joe Hunt. De Engelsman eindigde als 38ste op de Players Championship Order of Merit. De Belg heeft daarmee op basis van de ranglijst een gunstigere uitgangspositie dan zijn tegenstander.
Voor Mike De Decker ziet de loting er aanzienlijk lastiger uit. De voormalig winnaar van de World Grand Prix wist zich als 63ste te kwalificeren en krijgt meteen Chris Dobey tegenover zich.
Dobey heeft het Players Championship-seizoen als nummer twee afgesloten en is daarmee een van de hoogst geplaatste spelers van het toernooi. De Decker zal dus direct een sterke wedstrijd moeten afleveren om zich voor de tweede ronde te plaatsen.

Laatste grote test richting WK Darts

De Players Championship Finals worden van 27 tot en met 29 november gehouden in Minehead. Het toernooi vormt traditioneel een belangrijk meetmoment in de aanloop naar het WK Darts, dat enkele weken later begint.
Voor de spelers die zich al hebben verzekerd van deelname aan Alexandra Palace biedt het evenement een laatste gelegenheid om op een groot podium in actie te komen voordat de strijd om de wereldtitel losbarst.

Loting Players Championship Finals

(1) Wessel Nijmanv(64) Henry Coates
(32) Gabriel Clemensv(33) Dave Chisnall
(16) Charlie Manbyv(49) Martin Schindler
(17) Cameron Menziesv(48) Mensur Suljovic
(8) Beau Greavesv(57) Christian Kist
(25) Tom Bissellv(40) Rob Owen
(9) Ross Smithv(56) Michael Smith
(24) Niels Zonneveldv(41) Niko Springer
(4) Luke Woodhousev(61) Alexander Merkx
(29) Stephen Buntingv(36) Max Hopp
(13) Sebastian Bialeckiv(52) Gerwyn Price
(20) Jeffrey de Graafv(45) Gian van Veen
(5) Jermaine Wattimenav(60) Keane Barry
(28) Ryan Searlev(37) Brendan Dolan
(12) William O’Connorv(53) James Hurrell
(21) Tommy Morrisv(44) Callan Rydz
(2) Chris Dobeyv(63) Mike De Decker
(31) Richard Veenstrav(34) Joe Cullen
(15) Cristo Reyesv(50) Darius Labanauskas
(18) Michael van Gerwenv(47) Connor Scutt
(7) Luke Humphriesv(58) Darryl Pilgrim
(26) Krzysztof Ratajskiv(39) Damon Heta
(10) Danny Noppertv(55) Scott Williams
(23) Jonny Claytonv(42) Tom Sykes
(3) Kevin Doetsv(62) Ritchie Edhouse
(30) James Wadev(35) Justin Hood
(14) Dirk van Duijvenbodev(51) Alan Soutar
(19) Maik Kuivenhovenv(46) Daryl Gurney
(6) Andrew Gildingv(59) Bradley Brooks
(27) Kim Huybrechtsv(38) Joe Hunt
(11) Karel Sedlacekv(54) Gary Anderson
(22) Rob Crossv(43) Mickey Mansell
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading