''Luke en de andere 127 Tour Card-houders weten precies wat de kwalificatiecriteria zijn'' - Matt Porter bevestigt dat de PDC niet zal zwichten om Luke Littler en consorten een gratis ticket naar Minehead te geven
PDC
De PDC breidt de internationale dartskalender in 2027 verder uit. Matt Porter heeft bevestigd dat er volgend jaar een gloednieuw majortoernooi in Centraal-Europa wordt geïntroduceerd. Daarnaast staat ook een nieuwe bestemming op de European Tour op de planning en werkt de bond aan een nieuw ticketsysteem voor het WK darts in Alexandra Palace.
Nieuw majortoernooi moet kalender beter in balans brengen
Eerder deze maand liet PDC Europe al doorschemeren dat er in 2027 een nieuwe toernooireeks zou worden toegevoegd. Dat evenement zal gekoppeld zijn aan de nieuwe PDC Europe Start, een kwalificatiereeks die volgend jaar wordt georganiseerd in Duitsland, Oostenrijk, Liechtenstein, Luxemburg en Zwitserland.
Porter bevestigde nu dat er ook daadwerkelijk een nieuw majortoernooi op de kalender komt en in de eerste helft van 2027 zal worden gespeeld. "Er komt volgend jaar een nieuw 'premier event' in Centraal-Europa", aldus Porter in gesprek met Weekly Dartscast.
Lees ook
Volgens de PDC-topman zorgt het nieuwe toernooi voor een betere spreiding van de grote rankingtoernooien gedurende het seizoen. "Dat is goed voor de balans op de kalender. Veel majors worden in de tweede helft van het jaar gespeeld."
Door de Premier League is het volgens Porter lastig om in de eerste maanden van het jaar ruimte te vinden voor een groot rankingtoernooi, maar het nieuwe evenement zal wel eerder plaatsvinden dan de meeste bestaande majors.
"Ik denk dat dat eerlijk is. Je moet niet alleen naar de top acht, tien of twaalf spelers kijken, maar ook naar de kansen voor de overige Tour Card-houders. Zij moeten ook mogelijkheden krijgen om prijzengeld te verdienen buiten de vloertoernooien."
De internationale groei van de PDC krijgt ook op de European Tour een vervolg. Na de succesvolle eerste edities van Euro Tour-evenementen in Polen en Slowakije komt er in 2027 opnieuw een nieuwe speelstad bij.
Porter was bijzonder tevreden over het eerste toernooi in Slowakije. "We hebben na afloop met de organisator in Slowakije gesproken en hij was erg tevreden over hoe het is verlopen."
Daar blijft het niet bij. "Volgend jaar voegen we opnieuw een nieuwe locatie toe aan de kalender. Dat is erg spannend en we blijven de sport verder uitbreiden."
Met de komst van een nieuw majortoernooi in 2027 wordt de PDC-kalender nóg voller volgend jaar.
PDC overweegt lotingssysteem voor WK-tickets
Ook voor het WK darts staan er ingrijpende veranderingen op stapel. De editie van 2026/27 wordt voor het eerst volledig afgewerkt in de Great Hall van Alexandra Palace, waardoor de capaciteit stijgt naar ongeveer 5.000 toeschouwers.
Door de verhuizing van de West Hall naar de grotere zaal komen ongeveer 70.000 extra tickets beschikbaar voor het grootste en meest lucratieve toernooi van het jaar.
Waar de kaartverkoop traditioneel kort na de World Matchplay van start gaat, zal dat dit jaar later gebeuren. "We mikken op midden tot eind augustus. We willen dit goed aanpakken en de communicatie zorgvuldig voorbereiden."
Lees ook
De PDC onderzoekt daarbij de invoering van een lotingssysteem voor de ticketverkoop. "We kijken naar een ballotsysteem om meer mensen een eerlijke kans te geven op kaarten."
Volgens Porter is het doel om zoveel mogelijk supporters de mogelijkheid te bieden om het WK live bij te wonen. "Door de grotere capaciteit én een andere manier van ticketverdeling moeten we dat kunnen realiseren."
Een dergelijk systeem werd onlangs al gebruikt voor de kaartverkoop van de Grand Slam of Darts. Ook grote sportevenementen als Wimbledon werken al jaren met een vergelijkbare loting.
Volgens Porter brengt dat wel logistieke uitdagingen met zich mee. "We willen onze jaarlijkse PDC-leden belonen en hen voorrang geven, maar tegelijkertijd de deur niet sluiten voor nieuwe bezoekers. Achter de schermen wordt daar samen met onze ticketpartner hard aan gewerkt."
Geen wijzigingen in kwalificatie voor Players Championship Finals
Tot slot liet Porter weten dat de PDC voorlopig geen plannen heeft om de kwalificatiecriteria voor de majortoernooien aan te passen.
Die opmerking is opvallend in het licht van de situatie rond Luke Littler. De huidige nummer één van de wereld heeft dit seizoen nog geen enkel Players Championship-toernooi gespeeld en gaf eerder aan dat hij ook de resterende vloertoernooien zal overslaan als hij deze week zijn World Matchplay-titel niet weet te prolongeren.
Mocht dat scenario werkelijkheid worden, dan mist Littler automatisch de Players Championship Finals in Minehead. Het deelnemersveld van dat toernooi bestaat immers uit de 64 spelers die gedurende het seizoen het meeste prijzengeld hebben verdiend op de Players Championships.
Porter ziet echter geen reden om de regels aan te passen. "Luke en de andere 127 Tour Card-houders weten precies wat de kwalificatiecriteria zijn."
Hij benadrukte dat spelers zelf verantwoordelijk zijn voor hun keuzes. "Hij heeft alle recht om geen ProTour-toernooien te spelen. Gezien alles wat er qua verplichtingen op hem afkomt, kan ik hem dat eigenlijk niet kwalijk nemen."
Lees ook
Volgens Porter zou Littler er strategisch gezien voor kunnen kiezen om aan enkele Players Championships deel te nemen om zich alsnog voor het toernooi in Minehead te plaatsen, maar die beslissing ligt volledig bij de speler.
"Je zou kunnen zeggen: speel een paar vroege toernooien, verdien wat prijzengeld en verzeker je van plaatsing. Maar dat is aan de speler. Als hij ervoor kiest niet te spelen, is dat prima. De andere spelers zullen daar waarschijnlijk niet rouwig om zijn."

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026








