Luke Littler prolongeert titel op UK Open na opnieuw zege op James Wade in finale

PDC
maandag, 09 maart 2026 om 9:11
Luke Littler toont de beker
Luke Littler heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de UK Open op zijn naam geschreven. Net als vorig jaar won Littler in de finale van James Wade. Het was wel iets spannender dan in 2025, want na de 11-2 bij de vorige editie werd het nu 11-7 voor Littler in de finale.
Hoewel beide spelers in de finale niet hun allerbeste niveau haalden, was het opnieuw Littler die op de beslissende momenten het verschil maakte. Met de titel schaart hij zich in een bijzonder rijtje, want alleen Raymond van Barneveld, Phil Taylor en Michael van Gerwen slaagden er eerder in om de UK Open met succes te verdedigen.
Voor Littler betekende de overwinning alweer zijn tiende rankingmajor, waarmee hij zijn dominante positie in de top van het darts verder onderstreept. De finale in Minehead was bovendien al zijn achttiende eindstrijd op een groot toernooi, waarin hij op jacht was naar zijn dertiende grote titel. Tegenstander Wade stond voor zijn derde major-finale in twee jaar tegen Littler en hoopte zijn eerste major sinds de UK Open van 2021 te winnen.
Beide finalisten bereikten de eindstrijd na zware halve finales, maar in de finale begon Littler duidelijk het scherpst. De wereldkampioen kwam snel op voorsprong en brak Wade al vroeg, terwijl de Engelsman moeite had om in zijn ritme te komen. Littler liep uit naar 3-0 voordat Wade via een gehouden leg eindelijk op het scorebord kwam.
Luke Littler & James Wade
Voor het tweede opeenvolgende jaar stonden Luke Littler en James Wade in de UK Open-finale
Toen Littler daarna vier dubbels miste om verder uit te lopen, kreeg Wade de kans om terug te komen. De ervaren Engelsman profiteerde en brak terug, waardoor de wedstrijd weer in evenwicht kwam. Niet veel later stond het zelfs 3-3, een groot verschil met de finale van vorig jaar, waarin Wade pas in de tiende leg zijn eerste leg wist te winnen.
Littler liet echter zien waarom hij momenteel de te kloppen man is. Met een serie van drie legs op rij liep hij opnieuw uit naar 6-3. In deze fase was hij bijzonder trefzeker op dubbel 20, wat hem hielp om afstand te nemen. Wade gaf zich niet gewonnen en bleef in de wedstrijd dankzij een sterke 13-darter vlak voor de tweede onderbreking. Daardoor bleef het verschil beperkt en hield hij zicht op een comeback.
Na de pauze werd de finale rommeliger. Littler miste opnieuw kansen op de dubbels, dit keer op dubbel 10, en Wade profiteerde zoals zo vaak. Ondanks een gemiddelde van slechts rond de 87 wist hij het verschil terug te brengen tot 6-5. Met een fraaie 83-finish in twee pijlen trok Wade de stand daarna zelfs weer gelijk. Littler kwam opnieuw op voorsprong, maar miste dubbel 20 voor een 106-finish. Wade kreeg vervolgens zelf kansen op dezelfde dubbel en maakte die dit keer wel af, waardoor het 7-7 werd.
Bij die stand kreeg Wade zelfs een kans om voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong te komen, maar hij miste de bullseye. Littler sloeg direct toe met een knappe 116-finish en liet met een luide kreet zien hoe belangrijk dat moment was.
Vanaf dat moment nam de titelverdediger het initiatief definitief over. Wade begon dubbels te missen op tops, terwijl Littler koel bleef. Nadat hij zelf de bull miste voor een 164-finish, keerde hij terug om dubbel 10 te raken en vervolgens opnieuw toe te slaan, waardoor hij nog maar één leg verwijderd was van de titel. In de volgende leg kreeg Littler meerdere kansen om het af te maken. Met zijn vierde matchdart gooide hij dubbel 6 raak en stelde hij de overwinning veilig.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading