Michael van Gerwen geniet nog altijd van het spelen voor een volle zaal in eigen land. Vrijdagavond stapt hij in AFAS Live het podium op voor de
World Series of Darts Finals, na een zomer waarin hij bewust afstand nam van alle hectiek thuis.
Van Gerwen pakte de afgelopen maanden zijn vrijheid. Op uitnodiging van dj Nicky Romero bezocht hij Tomorrowland, het wereldberoemde dancefestival in België. „Écht supergaaf,” blikt hij terug
tegenover AD.nl. „Nicky vroeg of ik langs wilde komen. Normaal kan ik nooit, nu kwam het op mijn pad. Nou, dan ga ik er naartoe ook. Magistraal, man. Ik stond achter Nicky bij de set die hij draaide. Andere mensen doen daar een moord voor! Echt een once in a lifetime.”
Niet alleen in België zocht hij de muziek op; ook een show van Martin Garrix op Ibiza stond op zijn programma. Via sociale media kreeg het publiek zo een andere kant van de drievoudig wereldkampioen te zien. „Want weet je wat het is? Ik ben ook gewoon een mens, hè. Op een gegeven moment wil je weer aan leuke dingen denken, niet alleen maar bezig zijn met de rotzooi die je op dat moment meemaakt.”
Die “rotzooi” verwijst naar de scheiding van Daphne, met wie hij meer dan tien jaar getrouwd was en twee kinderen kreeg. „Ik heb dit script zelf niet kunnen schrijven, dus ik zal er toch mee om moeten gaan op een manier waarvan ik denk dat het goed is. Je kunt ook heel de dag gaan zitten treuren, maar dat heeft geen nut. En dus ga je leuke dingen doen, tijd voor jezelf nemen.”
Op Ibiza verschenen berichten dat hij van feest naar feest zou hollen en het darts uit het oog verloor. Van Gerwen reageert nuchter: „Maar ik was op Ibiza gewoon met mijn kids op vakantie, hoor. Ja, ik ben ook een dagje op stap geweest, maar dat doet iedereen toch? Mensen leggen daar dan de nadruk op, maar wat een ander daarvan zegt, boeit mij toch niet zoveel. Ze moeten maar eens meemaken wat ik heb meegemaakt... Je moet door met je leven en dingen zien af te sluiten, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan.”
Het vinden van een nieuw evenwicht is nog een proces. „Of dat lukt? Nog niet helemaal. Dat heeft tijd nodig. Er zijn allerlei ballen die ik omhoog moet proberen te houden. Ik zit nog midden in de scheiding. Niet alles is binnen een paar dagen koek en ei. Je bent bezig met de afwikkelingen, de nasleep. Dat moet je zorgvuldig doen, zonder fouten.”
Terug naar de oche
Ondertussen wacht het drukke najaar met grote toernooien en het WK. „Ik heb drie weken niets gedaan, maar dat doe ik vaker hoor,” zegt hij over de periode zonder toernooien. „Ik vind darts nog steeds superleuk en sta er absoluut niet met tegenzin. Maar sinds ik mijn kinderen heb, heb ik altijd gezegd dat darts niet meer op één staat. Mijn kinderen staan op één, daarna komt de rest. Maar uiteindelijk is het ook mijn brood en als je het goed doet met darts kun je de kids ook meer geven. Dat heeft allemaal met elkaar te maken, daar ben ik me dondersgoed van bewust.”
In Praag liet hij onlangs zien dat hij nog altijd op topniveau kan presteren. Met een gemiddelde van 112 walste hij Mike De Decker met 6-0 weg. Toch blijft Van Gerwen zelf realistisch: „Maar dan gaan mensen ook meteen weer te kort door de bocht. Mensen doen aan scorebordjournalistiek, maar ik kan dat zelf goed relativeren hoor. Ik zit in een proces en dat kost tijd.”
Het doel voor de komende maanden is helder. „Weer lekker in m’n vel zitten. Dan komen de resultaten vanzelf. De grote toernooien komen eraan en daar moet ik goed aan de start verschijnen. Het vertrouwen kan beter en ik ben nog niet waar ik kan zijn, maar ik weet dat ik het kan. Dat is het allerbelangrijkste.”
Voor nu wacht het optreden voor eigen publiek in AFAS Live, waar hij in de eerste ronde Wessel Nijman treft. Van Gerwen voelt zich weer fit, ondanks het overslaan van een vloertoernooi in Duitsland door buikklachten. „Ik heb vaak van Wessel gewonnen dus hij ligt me in principe goed, maar op papier is hij misschien wel de favoriet,” zegt hij met een glimlach. „Ik vind te allen tijde dat ik moet winnen, maar op papier is wat anders dan wat ik vind hè? Voor eigen publiek wil je altijd presteren. Ik heb er zin in.”
Michael van Gerwen wist de World Series Finals in het verleden vijf keer te winnen