"Mensen pikken dat soort dingen snel op" - Vincent van der Voort terughoudend na eerdere uitspraak

PDC
zondag, 16 augustus 2026 om 11:30
vincent van der voort 1
Vincent van der Voort staat erom bekend dat hij zijn mening niet snel onder stoelen of banken steekt. Ook tijdens een gesprek over de Nederlandse dartskalender kan de voormalig profdarter het niet laten om een prikkelende opmerking te maken. Wanneer Maastricht ter sprake komt, moet Van der Voort echter meteen lachen. Hij weet inmiddels uit het verleden dat uitspraken over de Limburgse stad gevoelig kunnen liggen.
In de podcast Darts Draait Door vroeg Damian Vlottes aan Van der Voort of hij Maastricht een mooie stad vindt. Van der Voort houdt zich aanvankelijk op de vlakte. "Daar ga ik niets over zeggen", klinkt het veelzeggend. Wanneer hem vervolgens wordt gevraagd waarom niet, legt hij uit dat hij zichzelf in het verleden al eens in de problemen heeft gebracht met zijn mening over Maastricht.
"Ik heb ooit gezegd dat Maastricht niet bij Nederland hoort. Dan krijg je meteen een hoop Limburgers over je heen waar je niets tegen kunt doen", vertelt Van der Voort met een knipoog.
De aanleiding voor zijn eerdere uitspraak had alles te maken met de internationale dartskalender. Volgens Van der Voort was er lange tijd sprake van dat er in het betreffende jaar geen groot PDC-toernooi in Nederland zou worden georganiseerd. Toen vervolgens werd gewezen op de World Series of Darts in Maastricht, kon de Noord-Hollander het niet laten om daar een kanttekening bij te plaatsen.
"Ik zei dat er dit jaar geen toernooien in Nederland waren. Toen zeiden ze: 'Jawel, Maastricht.' Ik zei: 'Dat telt niet.' Maar mensen pikken dat soort dingen snel op", aldus Van der Voort.

"Dat doe ik niet meer"

De oud-prof heeft daar inmiddels van geleerd. Een stevige uitspraak kan op sociale media of in de media immers een eigen leven gaan leiden. Zeker wanneer het gaat om een stad met een fanatieke achterban. "Dus dat doe ik niet meer", geeft hij toe.
Hoewel Van der Voort dus liever geen nieuwe discussie over Maastricht wil veroorzaken, kijkt hij wel uit naar het volgende grote dartsevenement in Nederland. In september keert de World Series of Darts Finals terug naar Amsterdam. Dat toernooi vormt traditioneel een van de hoogtepunten op de Nederlandse dartskalender en brengt de internationale darttop samen.
Vincent van der Voort gooit een pijltje in zijn eigen dartshop
Vincent van der Voort was zelf jarenlang actief als prof

Opvallende reactie

Wanneer Amsterdam ter sprake komt, volgt opnieuw een opvallende reactie van Van der Voort. De interviewer noemt Amsterdam een prachtige locatie, waarop de voormalig darter instemmend reageert. "Ja, zeker."
Toch blijkt ook daar een kleine kanttekening bij te horen. Van der Voort maakt duidelijk dat zijn enthousiasme vooral met het evenement te maken heeft en niet zozeer met de hoofdstad zelf. "Ik vind Amsterdam als stad helemaal niet leuk", zegt hij eerlijk.
Er is echter één belangrijke uitzondering die voor Van der Voort alles verandert: voetbal. "Maar het is wel de mooiste voetbalclub ter wereld", voegt hij er lachend aan toe.
Met zijn kenmerkende droge humor laat Van der Voort opnieuw zien waarom hij geliefd is als analyticus en gesprekspartner. Hij neemt geen blad voor de mond, maar weet inmiddels ook dat sommige uitspraken beter met een flinke knipoog kunnen worden gebracht. Zeker als het over Maastricht gaat.
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading