Phil Taylor vermoedt dat één van de ‘dodelijke Lukes’ dit jaar met de World Matchplay-titel aan de haal gaat. Luke Littler en Luke Humphries gelden voorafgaand aan het toernooi als de twee topfavorieten voor de eindzege.
Humphries aast op titelprolongatie en wil zich in een select rijtje voegen van spelers die in Blackpool hun titel wisten te verdedigen. Voor Littler wordt het zijn tweede optreden op dit podium, na zijn debuut vorig jaar waarin hij in de openingsronde werd uitgeschakeld door Michael van Gerwen.
Taylor, zelf zestien keer wereldkampioen en zestienvoudig winnaar van de World Matchplay, is duidelijk in zijn analyse. “Luke Littler kan dit toernooi absoluut winnen. Luke Humphries ook, honderd procent. Voor mij wordt het één van die twee'', zegt hij in een vooruitblik op het YouTube-kanaal van de MODUS Super Series.
Toch sluit hij andere kanshebbers niet uit. Taylor noemt meerdere namen die volgens hem diep kunnen reiken, met als eerste Chris Dobey. “Ik zou het geweldig vinden als Chris het goed doet. Het is echt een goede speler, maar hij mist soms net die dubbels op cruciale momenten onder druk.”
Ook Jonny Clayton krijgt een vermelding, al plaatst Taylor kanttekeningen bij zijn huidige vorm. “Clayton is in staat om het toernooi te winnen, maar op dit moment vind ik zijn niveau niet goed genoeg.”
Nathan Aspinall zou wel kunnen verrassen volgens Taylor. “Aspinall is een echte vechter en ik denk dat dit format hem perfect ligt.” En dan is er nog de herboren James Wade, die recent weer tekenen van zijn oude klasse laat zien. “Of James gaat winnen weet ik niet, maar hij zou zomaar de halve finale kunnen halen. Hij is weer in vorm.”
Toch is het Michael van Gerwen die Taylor als mogelijke joker naar voren schuift. De Nederlander kende een moeilijk voorjaar, mede door persoonlijke omstandigheden, maar lijkt zich stilaan weer op de rails te krijgen.
“Van Gerwen is degene bij wie ik nog wat twijfel heb. Iedereen weet dat hij wat privéproblemen had, onder meer in zijn huwelijk, en hoe dat mentaal doorwerkt is lastig te zeggen,” aldus Taylor.
“Maar ik denk dat Michael terug zal slaan. Alles lijkt nu weer op zijn plek te vallen. Hij zal veel drive tonen in de World Matchplay. Als ik moest wedden, zou ik een outsider-bet op hem zetten. Hij wil nu echt winnen.”
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.