Pokeren, lekker eten en rondlopen: Gerwyn Price vermaakt zich opperbest in nieuwe speelstad van New Zealand Darts Masters

PDC
vrijdag, 15 augustus 2025 om 9:30
Gerwyn Price (1)
Gerwyn Price is opnieuw neergestreken in Nieuw-Zeeland voor de New Zealand Darts Masters, dit keer in Auckland. De Welshman geldt inmiddels als een van de meest ervaren deelnemers aan de World Series in deze regio en ziet de terugkeer naar een nieuwe stad als een verademing.
“In Hamilton was er niet veel te doen,” vertelt Price tegen de Kiwi Darts Podcast. “Hier heb je meer restaurants, je kunt naar de marina lopen, er is een casino – wat natuurlijk leuk is – dus ik heb wat tijd doorgebracht met pokeren, rondlopen en lekker eten. Ik vind het hier echt een stuk beter dan in Hamilton.” Ook het weer werkt tot nu toe mee. “De zon schijnt, het is fris, maar zolang het niet regent is dat het belangrijkste.”
Vorige week in Wollongong bij de Australian Darts Masters liet Price naar eigen zeggen kansen liggen om de finale te halen. “Waarschijnlijk een wedstrijd die ik uit handen heb gegeven,” blikt hij terug op zijn kwartfinale tegen Chris Dobey. “Ik kwam 3-0 achter, miste een paar dubbels. Het is niet het einde van de wereld, maar het is er wel eentje die ik had moeten winnen.”
Dit jaar zijn er ook drie nieuwe gezichten in het deelnemersveld van de New Zealand Darts Masters. “We praten wel in groepjes, maar ik doe vaak mijn eigen ding. Toch is het mooi om nieuwe spelers hier te zien,” zegt Price. “Josh Rock speelt fantastisch – hij had een sterke run op de World Matchplay tegen mij – en Mike De Decker ook. Er zijn een paar jongens die er niet bij zijn, maar degenen die nu meedoen zijn de belangrijke spelers.”
Volgens Price is het goed dat ook het publiek in Nieuw-Zeeland andere spelers te zien krijgt. “Spelers als Damon Heta, Josh en Mike verdienen deze toernooien en kansen. Hopelijk pakken ze die, want ik weet zeker dat er meer mogelijkheden voor hen komen.”
Price merkt dat darts in deze regio steeds populairder wordt. “Zeker dit jaar word ik veel meer herkend. Met hoe darts zich de afgelopen 12 tot 18 maanden heeft ontwikkeld, is dat wel logisch. Twee jaar geleden gebeurde het ook, maar nu veel vaker.” Zoals in eerdere edities draagt hij ook dit keer een speciaal shirt voor Nieuw-Zeeland. “Het is praktisch hetzelfde als vorig jaar,” zegt hij.

Alleen op reis

In tegenstelling tot sommige andere jaren is Price deze keer zonder familie afgereisd. “Het is een beetje saai, maar ik heb geen moeite met mijn eigen gezelschap. Er zijn andere jongens hier en je kunt dingen ondernemen, maar het is altijd leuker als de familie erbij is.”
Naast darts komt ook zijn sportieve verleden ter sprake, en daarmee het huidige lot van het Welshe rugby. “Ik denk niet dat het aan de spelers ligt, maar aan de jeugdopleiding en alles achter de schermen. Dat valt uit elkaar en dat moeten ze eerst oplossen voordat het beter kan gaan.”
Tot slot blikt Price terug op een bijzonder moment: twintig jaar geleden speelde hij met Wales U21 tegen de U21 All Blacks. “Ik had nooit gedacht dat ik nu zou doen wat ik doe. Ik dacht dat ik mijn volledige internationale rugbycap zou krijgen, maar soms loopt het anders. Dingen gebeuren met een reden, en daarom sta ik nu waarschijnlijk hier.”
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading