De komende editie van de PDC
World Cup of Darts belooft opnieuw een sterk deelnemersveld, met opvallend veel aandacht voor de vaste waardes binnen de nationale selecties. Vooral Schotland en Duitsland rekenen op hun meest ervaren krachten:
Gary Anderson en
Martin Schindler. Beide spelers hebben zich in de afgelopen jaren ontwikkeld tot de onbetwiste gezichten van hun land op het internationale dartstoneel.
Schotse eindzege in 2019
Voor Schotland blijft Anderson een van de meest succesvolle en gerespecteerde spelers in de geschiedenis van het land. Samen met Peter Wright schreef hij in 2019 geschiedenis door de
World Cup of Darts te winnen. Die titel geldt nog altijd als een van de hoogtepunten in de Schotse dartsgeschiedenis, waarin het duo hun land naar de wereldtitel leidde.
Hoewel de Schotse selectie door de jaren heen is veranderd en er steeds meer concurrentie komt van opkomende spelers, blijft Anderson nog steeds een vaste waarde wanneer hij beschikbaar is. Zijn ervaring en kalmte op het podium maken hem nog altijd een gevaarlijke partner in het koppeltoernooi, waar teamwork en mentale weerbaarheid cruciaal zijn.
Anderson vertegenwoordigt Schotland dit jaar voor de twaalf keer op de World Cup of Darts, dat is één keer meer dan Peter Wright. Daarachter volgen Robert Thornton met vijf deelnames en John Henderson met drie. Cameron Menzies maakt dit jaar zijn debuut.
Martin Schindler is er voor de achtste keer bij op de World Cup of Darts
Schindler de Duitse recordman
Aan Duitse zijde is Martin Schindler uitgegroeid tot een van de meest consistente spelers binnen de nationale top. In de afgelopen seizoenen heeft hij zich stevig gevestigd op de Pro Tour en liet hij ook op grote toernooien zien dat hij mee kan met de wereldtop.
Schindler komt dit jaar voor de achtste keer in actie op de World Cup of Darts. Daarachter volgen Max Hopp met zeven deelnames, Jyhan Artut met zes, Gabriel Clemens met vijf en Andree Welge met drie. Ricardo Pietreczko is er dit jaar voor de tweede opeenvolgende keer bij namens Duitsland op de World Cup of Darts. In het verleden vergaarde ook Bernd Roith één selectie.
Duitsland heeft de afgelopen jaren duidelijk stappen gezet in de breedte van het spelersveld, maar Schindler wordt steeds vaker gezien als de stabiele factor binnen het team. Zijn combinatie met andere Duitse topspelers heeft al meermaals geleid tot sterke prestaties op de World Cup, en de verwachtingen blijven hoog.
Met Anderson en Schindler als kopmannen voor hun respectievelijke landen, krijgen beide teams een mix van ervaring en betrouwbaarheid. In een toernooi waar synchronisatie en teamgevoel vaak belangrijker zijn dan individuele klasse, kunnen juist deze eigenschappen het verschil maken.
De World Cup of Darts blijft daarmee niet alleen een strijd tussen landen, maar ook een podium waar gevestigde namen hun status opnieuw kunnen bevestigen tegenover de opkomende generatie.