Richard Veenstra opgelucht na gunstige WK-loting: "Vorig jaar had ik zo'n beetje de slechtste loting van iedereen"

PDC
zaterdag, 29 november 2025 om 10:40
Richard Veenstra (2)
Met de bekendmaking van de loting voor het WK Darts 2026 stijgt de spanning onder de Nederlandse darters. Voor onder anderen Richard Veenstra, Kevin Doets, Chris Landman en debutant Jamai van den Herik werd duidelijk wie hun eerste obstakel op weg naar succes in Alexandra Palace zal zijn. Viaplay sprak direct met hen allen na de loting.

Richard Veenstra opgelucht na gunstige loting

Richard Veenstra kreeg dit jaar de Indiër Nitin Kumar toegewezen als eerste tegenstander, en die naam zal hem ongetwijfeld beter bevallen dan die van vorig jaar. "Vorig jaar had ik zo'n beetje de slechtste loting van iedereen", blikte hij terug. "Dat bleek achteraf ook wel, met Alexis Toylo. Gelukkig niet nog een keer."
Kumar is een bekende WK-deelnemer, al bleef succes vaak uit. De heren in de studio benadrukten dat voorzichtig: "Hij heeft al aardig wat WK's gespeeld, maar… hij heeft niet veel gewonnen." Veenstra glimlachte: "Dan moeten we dat maar zo houden, hè."
'Flyers' bleef nuchter onder het vooruitzicht. "Ik probeer zoveel mogelijk te trainen richting het WK. Gewoon rustig aan, en kijken wanneer ik moet spelen, dan maak ik een plannetje." Zijn werk gaat ondertussen echter gewoon door. "Mijn baas geeft me alle ruimte. Dat is goed te combineren."
In de studio klonk er in ieder geval optimisme: "We gaan ervan uit dat jij een paar rondjes verder kunt komen." Veenstra kijkt echter nog niet al te ver vooruit: "Ik hoop vooral dat ik goed en fris aan de start verschijn. Vorig jaar was ik niet helemaal topfit, laten we dat maar niet herhalen."

Kevin Doets blij met Dennant: "Ik ben meer tevreden dan de afgelopen jaren"

Kevin Doets treft de Engelsman Matthew Dennant, en de Nederlander was zichtbaar tevreden met die uitkomst. "Vorig jaar Noa-Lynn (Van Leuven) en het jaar daarvoor Stowe Buntz… ja, dan ben ik met deze wel meer tevreden."
Dennant is voor het grote publiek geen bekende naam, maar de kenners weten beter. Analist Jacques Nieuwlaat schetste hem als 'een typische Britse countyspeler', die in zijn eigen regio bijna alles wint en het dan op Q-School bewijst. Toch voegde hij eraan toe: "Hij kan het wel. Maar normaal gesproken moet Doets dit kunnen winnen."
Doets erkende dat vertrouwen. "Ik ben het er wel mee eens dat ik op een podium beter ben dan op de vloer. Het WK blijft iets speciaals hebben, en het set format ligt me heel erg. Ik denk dat ik goede kansen heb om deze ronde te winnen." En hoe ver kan hij komen? "Het doel is om verder te komen dan vorig jaar", zei Doets zonder aarzeling. Toen wist hij het tot de vierde ronde te schoppen.

Chris Landman tegen Searle: "Ik moet gewoon volle bak aan de slag"

Chris Landman kreeg één van de pittigere namen uit de koker: de Engelsman Ryan Searle. Zijn reactie was duidelijk. "Dat dacht ik zelf ook wel een beetje: oei. Het is niet een van de makkelijkste." Toch ziet Landman ook positieve kanten. "Hij gooit lekker snel, wat ik ook doe. Dus aan de ene kant denk ik: vervelend. Aan de andere kant weet ik wat ik aan hem heb en wat ik moet doen."
Voor Landman staat er ook veel op het spel: namelijk het behoudt van zijn tourkaart. "Mijn eerste doel was het WK halen, dat móest gewoon. Dat is gelukt. Maar deel twee is: zo ver mogelijk komen. Ik moet sowieso de eerste ronde winnen, dacht ik, maar het hangt ook af van wat de anderen doen. Volgens mij moet ik twee rondes winnen om hem te houden."
Die eerlijkheid typeert Landman, die geen enkel probleem heeft met de stempel van underdog. "Vorig jaar had ik een Zuid-Afrikaan, dat leek een goede loting maar ik speelde geen beste wedstrijd. Nu ben ik denk ik de underdog — en dat vind ik wel prima. Laat mij maar lekker gooien, dan komt het wel goed."

Jamai van den Herik maakt zich op voor debuut

Voor Jamai van den Herik is alles nieuw. De jonge Nederlander debuteert op het WK en treft de Let Madars Razma, een ervaren speler met een reputatie voor creatieve finishes en het veelvuldig gebruiken van de triple 19. "Ik had het erger kunnen treffen, maar het is zeker een gevaarlijke tegenstander. Hij kan heel goed op de 19 gooien", zei Van den Herik met de nodige voorzichtigheid.
In de studio waren de heren realistisch en bemoedigend. "Natuurlijk, Razma is een ervaren jongen. Maar Jamai heeft ook laten zien dat hij echt topwedstrijden kan gooien. Als hij zo'n wedstrijd tegen Razma speelt, kan hij hem winnen. En daarna liggen er ook nog kansen — twee, drie rondjes zijn zomaar mogelijk."
Het is precies die mix van nuchterheid en ambitie die Van den Herik zelf ook uitstraalde. "Het is al het begin van een droom die uitkomt", zei hij zichtbaar trots. "Maar ik ga daar zeker gefocust staan, ook al is het mijn eerste keer. Ik wil gewoon zo ver mogelijk komen als ik kan komen", besloot hij.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading