De strijd om de titel op de World Grand Prix barst vanaf maandagavond los in Leicester. Een deelnemersveld van 32 spelers gaat van start aan het unieke dubbel-in dubbel-uit toernooi.
Het is een toernooi dat vanwege het format vaak bol staat van de verrassingen, zeker in de eerste rondes. Maandagavond gaan de eerste zestien spelers proberen om een plek bij de laatste zestien te bemachtigen. Onder meer drie Nederlanders komen dan in actie.
Direct in de openingswedstrijd van de World Grand Prix 2023 is de eerste Nederlander aan de beurt. Dirk van Duijvenbode gaat het opnemen tegen Brendan Dolan. Het is een duel tussen twee spelers waarbij het hoogtepunt van hun carrière in beide gevallen plaatsvond op de World Grand Prix. Dolan wierp tijdens de editie van 2011 een negendarter en haalde tijdens die editie ook de finale, die hij verloor van Phil Taylor. Van Duijvenbode haalde in 2020 de eindstrijd op de World Grand Prix en moest na een nederlaag tegen Gerwyn Price ook genoegen nemen met de tweede plaats.
Raymond van Barneveld is de tweede Nederlander die aan het toernooi begint. De vijfvoudig wereldkampioen maakt tegen Martin Schindler zijn eerste optreden op de World Grand Prix sinds 2018. Later op de avond staat Danny Noppert, twee jaar geleden nog halvefinalist, tegenover oud-toernooiwinnaar Gerwyn Price.
Daarnaast zijn er nog vijf andere mooie affiches op maandagavond. Gary Anderson liet afgelopen week met een Players Championship-titel zien dat ook met hem rekening gehouden moet worden op het dubbel-in dubbel-uit toernooi. 'The Flying Scotsman treft Jose de Sousa in de eerste ronde. Een ander interessant duel is de krachtmeting tussen Krzysztof Ratajski en James Wade.
Regerend World Matchplay-kampioen Nathan Aspinall begint zijn toernooi tegen Stephen Bunting, terwijl nummer één van de wereld Michael Smith het opneemt tegen Callan Rydz. De regerend wereldkampioen heeft in het verleden nauwelijks kunnen imponeren op dit evenement. Smith verloor bij acht van zijn tien voorgaande deelnames in de eerste ronde. De laatste partij van de avond gaat tussen Rob Cross en Andrew Gilding.
Het evenement wordt in z'n geheel uitgezonden door Viaplay in Nederland. De Belgische fans kunnen bij VTM 2 terecht. De eerste twee toernooidagen beginnen om 19:00 uur. Daarna zijn er drie toernooidagen die om 20:00 uur van start gegaan, alvorens de sessies in het slotweekend om 21:00 uur aanvangen.
De prijzenpot bevat 600.000 pond aan prijzengeld. Daarmee is de prijzenpot inmiddels bijna zestien keer zo groot als bij de start van het toernooi in 1998. Destijds werd er ‘slechts’ £38.000 beschikbaar gesteld door de PDC.
Alle deelnemers krijgen sowieso 7500 pond aan prijzengeld bijgeschreven op hun ranking. Dit bedrag kan uiteindelijk oplopen tot een hoofdprijs van 120.000 pond voor de winnaar van het toernooi.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.