Speelschema World Matchplay: start van Michael van Gerwen, Gian van Veen, Wessel Nijman, Luke Littler en Gary Anderson blijft ongewijzigd nu Engeland de WK-finale heeft misgelopen
PDC
De organisatie van de World Matchplay heeft uiteindelijk geen noodscenario in werking hoeven te stellen wegens een mogelijke finale van Engeland op het WK voetbal. Door de uitschakeling van 'The Three Lions' in de halve finales tegen Argentinië blijft het speelschema in Blackpool ongewijzigd.
De World Matchplay wordt van 18 tot en met 26 juli gespeeld in de Winter Gardens in Blackpool. Aanvankelijk had de PDC een alternatief speelschema klaarliggen voor het geval Engeland de finale van het WK voetbal zou bereiken.
In dat scenario zouden de eerste drie speelsessies van de World Matchplay worden verschoven, inclusief alle geplande wedstrijden en de bijbehorende tickets. De middagsessie op zaterdag 18 juli zou dan om 14:00 uur (CET) beginnen, terwijl de oorspronkelijk geplande middagsessie op zondag naar de zaterdagavond (20:00 uur CET) zou verhuizen. De avondsessie van zondag zou vervolgens worden gespeeld op zondagmiddag om 14:00 uur CET.
Doordat Engeland woensdagavond werd uitgeschakeld door Argentinië, is dat noodscenario niet nodig en blijft het oorspronkelijke programma volledig intact.
Lees ook
Dat betekent dat regerend wereldkampioen Luke Littler gewoon de grote publiekstrekker blijft tijdens de openingsavond op zaterdag. Naast de nummer één van de wereld staan ook de wedstrijden Josh Rock - Luke Woodhouse, Stephen Bunting - Niels Zonneveld en Nathan Aspinall - Joe Cullen op het programma.
Ook de zondag blijft ongewijzigd. De avondsessie wordt zoals gepland aangevoerd door Gary Anderson en Michael van Gerwen. In diezelfde sessie komen ook James Wade, Gian van Veen en Wessel Nijman in actie.
Geen wijzigingen in het verdere programma
Ook de maandag verloopt volgens het oorspronkelijke schema. Dan maken onder anderen Gerwyn Price en Luke Humphries hun opwachting in Blackpool. Vanaf dinsdag begint vervolgens de tweede ronde van de World Matchplay.
De PDC zou de definitieve bevestiging van het speelschema op donderdag 16 juli bekendmaken. Mocht een eventuele wijziging voor supporters tot problemen hebben geleid, dan zouden ticketkopers hun kaarten kunnen laten terugbetalen of doorverkopen. Omdat het alternatieve schema niet nodig is, blijven alle tickets geldig voor de oorspronkelijk geplande sessies.

Gian van Veen & Michael van Gerwen
Standaardschema (Engeland heeft de finale niet bereikt)
Sessie 1 – Zaterdag 18 juli (20:00 uur CET)
| Speler 1 | Speler 2 | |
| Josh Rock | vs. | Luke Woodhouse |
| Stephen Bunting | vs. | Niels Zonneveld |
| Luke Littler | vs. | Niko Springer |
| Nathan Aspinall | vs. | Joe Cullen |
Sessie 2 – Zondag 19 juli (14:00 uur CET)
| Speler 1 | Speler 2 | |
| Chris Dobey | vs. | Dirk van Duijvenbode |
| Gary Anderson | vs. | Ryan Joyce |
| Michael van Gerwen | vs. | Andrew Gilding |
| Jonny Clayton | vs. | Damon Heta |
Sessie 3 – Zondag 19 juli (20:00 uur CET)
| Speler 1 | Speler 2 | |
| Ryan Searle | vs. | William O'Connor |
| James Wade | vs. | Jermaine Wattimena |
| Gian van Veen | vs. | Krzysztof Ratajski |
| Wessel Nijman | vs. | Dave Chisnall |

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026 - Nee je hebt helemaal gelijk smith . Mijn excuses.
Peter01-11-2026 - Ik ga t nog eens lezen
Peter01-11-2026






