Danny Noppert is het World Series-seizoen uitstekend begonnen. Op de
Bahrain Darts Masters boekte de Fries een 6-1 overwinning op Basem Mahmood, waarmee hij niet alleen sportief goed van start ging, maar ook meteen zijn mindset voor het nieuwe dartsjaar liet zien. Hoewel het spel niet constant briljant was, toonde Noppert opnieuw waarom hij tot de meest stabiele spelers van het PDC-circuit behoort. Met realisme, ambitie en zichtbaar plezier in het spel kijkt hij vooruit naar een seizoen waarin hij opnieuw wil meedoen om de grote prijzen.
“Het begin was niet geweldig,”
gaf Noppert na afloop eerlijk toe. “Maar richting het einde kwamen de 180’s, en toen werd het een stuk beter.” Het duel had bovendien een bijzonder ritme, mede door de speelstijl van zijn tegenstander. “Hij is niet de snelste speler ter wereld. Dat vraagt extra focus.” Toch sprak Noppert met respect over zijn opponent, die met een maximale score en een gewonnen leg ook het publiek wist te vermaken. “Hij gaf de fans wat ze wilden zien, en dat hoort er ook bij.”
Dankbaar voor World Series-uitnodiging
De overwinning in Bahrein was extra speciaal omdat Noppert kort daarvoor te horen kreeg dat hij mocht deelnemen aan twee World Series-toernooien. Die uitnodiging nam hij met beide handen aan. “Elke kans die ik krijg van de PDC pak ik,” aldus Noppert. “Daarom ben ik hier. Ik hou ervan om darts te spelen, zeker in dit soort landen. Het is een andere cultuur, andere sfeer, en dat maakt het mooi. Ik ben echt blij dat ik hier mag zijn.”
Die internationale setting is iets waar Noppert zichtbaar van geniet. Waar sommige spelers de World Series of Darts vooral zien als voorbereiding of experiment, benadert de 33-jarige Nederlander elk podiummoment met volledige inzet. “Iedereen is anders,” legde hij uit. “Maar elke keer als ik op het podium sta, wil ik mijn beste spel laten zien. Vandaag was misschien niet mijn allerbeste wedstrijd, maar ik heb alles gegeven.”
Premier League Darts blijft gevoelig onderwerp
Toch kon één onderwerp niet onbesproken blijven: de Premier League Darts. Noppert maakte geen geheim van zijn teleurstelling dat hij dit jaar niet tot de acht uitverkorenen behoort. “Natuurlijk ben ik een beetje teleurgesteld,” zei hij. “Ik denk dat ik heb laten zien dat ik een stabiele speler ben. Dat heb ik het hele jaar bewezen.” Tegelijkertijd wilde hij het onderwerp niet groter maken dan nodig. “De line-up is al bepaald. Ik focus me liever op het nieuwe seizoen en de toernooien die eraan komen.”
Die keuze voor vooruitkijken in plaats van blijven hangen in gemiste kansen typeert Noppert. Hij ziet de situatie niet als een nederlaag, maar als brandstof. “Dit geeft me alleen maar extra motivatie,” benadrukte hij. “Ik wil elk jaar beter worden. Als ik kan voortbouwen op wat ik vorig jaar heb laten zien, dan kan dit seizoen minstens zo goed worden — misschien zelfs beter.”
Het afgelopen jaar bereikte Noppert meerdere halve finales op grote toernooien, maar het omzetten van sterke prestaties in titels bleef uit. De vraag wat daarvoor nog ontbreekt, houdt hem zichtbaar bezig. Volgens Noppert zit het verschil vooral in de langere wedstrijden en de beslissende momenten. “In langere formats moet ik scherper zijn,” analyseerde hij. “Ik heb een paar keer tegen Luke Littler gespeeld. In de eindfase maakt hij de sleutelbeslissingen, de finishes op het juiste moment. Dat is iets waar ik me op moet blijven focussen.”
Ook het starten van wedstrijden speelt daarin een rol. In Bahrein begon Noppert wat stroef, iets wat hij herkent uit andere toernooien. “Elke wedstrijd is anders,” nuanceerde hij. “Maar ik geloof dat ik dat niveau kan halen. Als ik altijd mijn best doe, kom ik daar.”
Danny Noppert is de huidige nummer tien van de wereld
Nederlandse verhoudingen verschuiven
Een ander interessant gespreksonderwerp was de veranderde hiërarchie binnen het Nederlandse darts. Gian van Veen is inmiddels de nieuwe Nederlandse nummer één, hij is Michael van Gerwen immer voorbijgegaan op de wereldranglijst. Voor Noppert geen reden tot jaloezie, maar juist tot waardering. “Wat Gian op het WK heeft laten zien, is fantastisch,” zei hij. “Hij is een goede vriend van me en hij verdient die positie.”
Van een rivaliteit wil Noppert dan ook weinig weten. “In het begin was er misschien wat competitie, maar nu niet meer,” legde hij uit. “We pushen elkaar, maar op een gezonde manier.” Met het oog op de World Cup of Darts ziet hij juist kansen. “Gian en ik kunnen samen iets moois neerzetten. We zullen zien wat er gebeurt.”
WK-pijn en mentale veerkracht
Terugkijkend op het afgelopen WK blijft één wedstrijd knagen: het duel met Justin Hood, waarin Noppert ondanks meerdere finishes boven de honderd toch verloor. “Na zo’n wedstrijd vraag je je af: waarom overkomt mij dit?” gaf hij toe. “Ik miste één pijl op dubbel tien. Dat was het moment waarop ik de wedstrijd had kunnen winnen.”
Toch overheerst geen frustratie, maar realisme. “Soms kun je bijna niet meer doen dan je al hebt gedaan,” concludeerde hij. “Dat hoort bij topsport.”
Wat vooral opvalt bij
Danny Noppert is zijn aanhoudende spelplezier. Of het nu om een groot televisietoernooi gaat of een ProTour-evenement: zijn instelling blijft hetzelfde. “Ik geniet nog steeds van alles,” zei hij met een glimlach. “Dit is mijn achtste jaar op tour, en ik vind het nog steeds prachtig. Elk toernooi, elk podium.”