VIDEO: België zorgt voor spektakel op eerste speeldag van International Pairs Week bij MODUS Super Series

MODUS
dinsdag, 21 april 2026 om 11:00
Andy Baetens (1)
De aanloop naar de PDC World Cup of Darts (11–14 juni in Frankfurt) is nog volop bezig, maar intussen staat in de MODUS Super Series een interessant tussentoernooi op het programma. Tijdens de zogenoemde ‘International Pairs Week’ meten twaalf landen zich in teams van twee, en België liet op de eerste speeldag meteen van zich spreken.

Belgisch duo Baetens en Raman

De Belgische eer wordt verdedigd door Andy Baetens en Brian Raman, twee van de sterkste namen uit het nationale dartscircuit, die tevens al hun kunnen bewezen op het internationale toneel. Beide spelers behoren tot de vaste waarden binnen het Belgische darts en kregen dan ook de taak om het land te vertegenwoordigen in deze invitatiecompetitie.
De MODUS Super Series is een competitievorm voor spelers die geen PDC Tour Card bezitten, maar wel op hoog niveau willen blijven spelen. De wedstrijden worden live gestreamd en er staat bovendien prijzengeld op het spel. Doorheen de seizoenen duiken er regelmatig bekende en opkomende namen op, waaronder ook Luke Littler, die er speelde voor zijn doorbraak in het professionele circuit.
In deze derde editie van de ‘International Pairs Week’ nemen twaalf landen het tegen elkaar op: België, Nederland, Engeland, Wales, Schotland, Ierland, Noord-Ierland, Duitsland, Kroatië, Canada, de Verenigde Staten en Kenia. Elk team bestaat uit twee spelers, en de opzet zorgt voor een mix van gevestigde waarden en minder bekende talenten.

Aarzelende start en vervolgens vuurwerk

Voor België begon de openingsdag niet vlekkeloos. Raman en Baetens kenden een aarzelende start en moesten hun ritme nog vinden in de openingswedstrijden. Toch groeiden ze gaandeweg in het toernooi. In totaal wisten ze drie van hun vijf wedstrijden te winnen, goed voor zes punten en meteen de eerste plaats in de groep na speeldag één.
Hun beste momenten kwamen er op cruciale momenten tegen sterke tegenstanders. Zo wisten de Belgen een indrukwekkende tiendarter te gooien tegen Wales, een prestatie die meteen hun scorend vermogen onderstreepte. Ook tegen Engeland, traditioneel een van de topfavorieten in internationale dartscompetities, lieten ze zich niet onbetuigd met een elfdarter. Zulke finishes tonen niet alleen technische kwaliteit, maar ook mentale weerbaarheid onder druk.
Brian Raman groet het publiek
Brian Raman vormt op de MODUS Super Series een duo met Andy Baetens

'Team of the Day'

Die sterke eindsprint bleef niet onopgemerkt. Het Belgische duo werd na afloop uitgeroepen tot ‘Team of the Day’, een erkenning voor hun prestaties en hun vermogen om zich na een moeilijke start terug in de competitie te knokken.
Het format van het toernooi maakt de komende dagen bijzonder belangrijk. De groepsfase duurt drie speeldagen. De groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor de finaleronde op zaterdag. De overige teams worden herverdeeld in twee nieuwe groepen, waarin ook nog zes extra landen instromen. Uiteindelijk zullen zes teams zich plaatsen voor die finaledag, waar gestreden wordt om de titel.
Voor België ligt de focus dus duidelijk op het vasthouden van de leiderspositie. Met hun huidige vorm en het getoonde scorend vermogen hebben Baetens en Raman alles in handen om ver te geraken. Toch blijft de concurrentie stevig, met onder meer Engeland, Nederland en Schotland als traditionele dartsmachten.
Als ze hun niveau kunnen stabiliseren en de pieken uit hun eerste speeldag kunnen herhalen, kan België zich in deze internationale week opwerpen als een serieuze outsider voor de eindzege.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading