"125 gemiddeld? Dat zijn zes 12-darters. Het zou dit jaar zomaar kunnen gebeuren" - Luke Littler aast op Premier League-record van Michael van Gerwen

PDC
zondag, 01 februari 2026 om 00:00
Luke Littler
Luke Littler heeft bij de Winmau World Masters 2026 een van de indrukwekkendste prestaties van het toernooi tot nu toe neergezet. De tienersensatie veegde Ross Smith in wervelende stijl van het podium, flirtte met meerdere records en onderstreepte opnieuw zijn groeiende status op het allerhoogste niveau.
Nog maar een avond eerder kwam Littler uit een moeizamere partij, maar daar was tegen Smith niets meer van te merken. Vanaf de eerste pijl was hij meedogenloos: hoge scores, messcherp op de dubbels en razendsnel op voorsprong. Na afloop gaf hij zelfs toe dat hij zichzelf had verrast met het niveau dat hij haalde.
"Toen ik na mijn interview hoorde dat ik op een gegeven moment op 117 gemiddeld stond – en zelfs even op 120 – was ik daar natuurlijk heel blij mee", aldus Littler.
Opmerkelijk genoeg had hij tijdens de wedstrijd nauwelijks in de gaten hoe uitzonderlijk zijn cijfers waren. De enige hapering kwam bij een korte pauze halverwege de partij, die zijn ritme even brak.
"Ik wist dat ik goed speelde, maar toen we er bij 2-0 even af gingen en ik terugkwam op het podium, zag ik ineens dat ik op 111 stond en vier uit vier op de dubbels had" legde hij uit. "Ik was liever gewoon doorgegaan zonder pauze. Ross verdiende zijn set, maar we gaan door."

Oog op records

Littler staat bekend als iemand die de statistieken scherp in de gaten houdt, en ook nu waren records nooit ver uit zijn gedachten. Met zijn gemiddelde in historisch vaarwater maakte de nummer één van de wereld geen geheim van zijn ambities.
"Ik wil altijd records breken", zei hij. "Als je zulke cijfers neerzet, geeft dat vertrouwen. Morgen ga ik gewoon weer proberen het record aan te vallen."
Daarbij verwees hij naar de legendarische tv-gemiddelden van Michael van Gerwen. "Had hij in de Premier League niet iets van 125? Zes 12-darters? Het zou dit jaar zomaar weer kunnen gebeuren. Records betekenen veel, maar uiteindelijk telt alleen winnen."
Hoewel zijn gemiddelde richting het einde iets daalde, bleef Littler opvallend rustig. Integendeel: hij putte juist vertrouwen uit de algehele consistentie. "Ross zei zelfs dat ik de eerste drie sets als een robot speelde. Dat zegt genoeg."
Een van de meest opvallende aspecten van Littlers optreden was zijn kalme, bijna emotieloze houding op het podium, ondanks onrust in het publiek. De Engelsman gaf toe dat hij daar bewust mee bezig is.
"Het is een toernooi dat ik nog niet heb gewonnen. Dus: hoofd naar beneden en nergens op reageren" zei hij. "Er gebeurde van alles op de eerste rijen. Zelfs Ross merkte het. Maar je klaart gewoon de klus."
Ook over de rol van de beveiliging bleef hij nuchter. "Zolang ik win, maakt het me eigenlijk niet uit wat er gebeurt. Dat is het enige dat telt."

Rivaliteit en vooruitblik

Met grote namen als Luke Humphries, Gian van Veen en Michael van Gerwen op de loer, erkende Littler dat de top steeds drukker wordt.
"Ik en Luke vechten al bijna drie jaar tegen elkaar. Gian doet het geweldig. Michael komt sowieso terug – dat gebeurt altijd. In de Premier League zie je straks het beste van iedereen."
Na de chaos van zijn vorige duel met De Decker was de opdracht tegen Smith simpel: winnen. Dat dat uiteindelijk een bijna historische prestatie werd, was bijzaak.
"Het hoofddoel is altijd winnen", benadrukte Littler. "Ross haalde 102 gemiddeld en daar mag hij trots op zijn. Maar ik ben vooral blij dat ik door ben."
Met 14 maximums in slechts 13 legs was ook het scorende vermogen van ongekend niveau. Zelfs een negendarter hing in de lucht. "Ik had één leg waarin alles perfect ging, maar hij ging er net niet in", zei Littler. "Hopelijk kan ik morgen weer zo spelen."
De focus ligt nu op een clash met Josh Rock, al wil Littler niets voorspellen. "Je weet nooit hoe je morgen op het podium verschijnt. Maar als de training goed gaat, zie ik geen problemen."
Tot slot bleef hij ook over zijn overvolle speelschema relaxed. "Ik heb me overal voor ingeschreven. Als ik moet spelen, dan speel ik gewoon."
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading