''Anders beland je zo in een sleur van slecht eten en hotels'' - Damon Heta met uiterst gedisciplineerde aanpak terug naar Down Under

PDC
dinsdag, 29 juli 2025 om 20:00
damon heta 1
Damon Heta keert komende week terug naar zijn thuisland voor de Australian Darts Masters. Voor de 37-jarige Australiër is dit toernooi veel meer dan zomaar een halte op de dartskalender. Na zijn tweede plaats tijdens de New Zealand Darts Masters vorig jaar, is Heta vastberaden om nu die felbegeerde titel op eigen bodem te pakken.
“Het is geweldig om weer thuis te zijn, zelfs in Nieuw-Zeeland. Dit is een enorm toernooi voor mij… ik mag eindelijk weer spelen voor mijn eigen publiek,” vertelt Heta aan Sportnationnz.
Heta brak in 2019 door met een sensationele overwinning op de Brisbane Darts Masters, toen 'The Heat' nog een relatief onbekende naam was op het internationale circuit. Sindsdien groeide hij uit tot publiekslieveling, geliefd om zijn energieke uitstraling en excentrieke walk-on voorafgaand aan zijn wedstrijd. De nipte nederlaag vorig jaar heeft zijn honger alleen maar groter gemaakt.
“Het mooiste is dat het publiek hier vóór je is, in plaats van zoals in Engeland en Europa, waar ze meestal tegen je zijn. Dan kan ik het die andere jongens even laten voelen. Het geeft zó’n kick'', zegt Heta.
Waar sommige toppers, zoals Luke Littler, openlijk bekennen nauwelijks te trainen, kiest Heta voor een uiterst gedisciplineerde aanpak. “Ik neem dit toernooi misschien wat professioneler dan anderen,” legt hij uit. “Ik train vrijwel elke dag. Ik heb discipline, mijn eetgewoontes zijn goed.”
Naast het gooien van pijlen werkt Heta ook aan zijn fysieke conditie, iets wat hij als cruciaal ziet voor succes op lange toernooien. “Ik ga graag een stukje hardlopen en doe wat cardio. Anders beland je zo in een sleur van slecht eten en hotels, zonder dat je iets fysieks doet.”
Die toewijding vertaalt zich in een nuchtere, doelgerichte mentaliteit. Heta weet precies waarom hij dit doet en wat er op het spel staat. “Je gooit gewoon pijltjes, maar ik wil geen spijt hebben achteraf. Ik wil niet denken: had ik dit maar gedaan, had ik dat maar beter voorbereid. Ik neem alles mee wat op mijn pad komt.”
Voor Heta zijn de toernooien in Australië en Nieuw-Zeeland een bron van motivatie. Het spelen voor familie, vrienden en fans drijft hem om het uiterste uit zichzelf te halen. “Ik hoop dat deze toernooien altijd blijven bestaan. Zo kan ik blijven terugkomen naar huis,” zegt hij met een glimlach.
De Australian Darts Masters wordt gespeeld op 8 en 9 augustus, gevolgd door de New Zealand Darts Masters een week later in Auckland. Het zijn de laatste twee reguliere World Series-toernooien voordat het World Series-seizoen wordt afgesloten met de World Series Finals in Amsterdam van 12 tot en met 14 september.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading