Dominik Gruellich heeft zich gekroond tot winnaar van het 21e Development Tour-toernooi. De Duitser was in de finale nipt met 5-4 te sterk voor Beau Greaves, waarmee hij zijn tweede Development Tour-titel van het jaar op zijn naam wist te schrijven.
De 23-jarige Duitser stroomde in bij de laatste 256 en wist daar gemakkelijk met 4-1 af te rekenen met Charlie Large. Vervolgens wist hij in de ronde daarna ook Ben Townley met 4-2 aan de kant te schuiven. Bij de laatste 64 was hij vervolgens ook met 4-1 te sterk voor Ronan McDonagh, en wist hij een gemiddelde van ruim 105 te noteren. Daarna werden ook JJ Wright (4-1) en Tyler Thorpe (4-3) aan de zegekar gebonden, voordat hij ni de kwartfinale verrassend met 5-1 won van Charlie Manby. Tot slot wist hij in de halve finale de Let Ralfs Laumanis met 5-3 te verslaan om een plek in de finale af te dwingen.
Greaves wist op haar beurt achtereenvolgens af te rekenen met Jamie Meredith (4-2), Martin Homola (4-0), Keenan Thomas (4-2), Jannis Barkhausen (4-1), Rohan Brouwers (4-1), Davey Cole (5-2) en Owen Bates (5-4) om zo de finale te bereiken.
In die finale bleef het spannend tot de laatste leg. Greaves kwam met 1-0, maar zag Gruellich daarna via een 13-darter en een 18-darter op 2-1 komen. Daarna was het echter weer 'Beau 'n' Arrow' die twee legs op rij pakte om weer aan de leiding te gaan. De Duitser deed vervolgens hetzelfde, waarmee met 4-3 voor kwam en nog maar één leg nodig had. Greaves wist via een knappe 12-darter echter nog een beslissende leg af te dwingen. In die beslissende leg was het uiteindelijk toch Gruellich die via een 21-darter zijn tweede Development Tour-titel binnen wist te slepen.
Hiermee heeft de Duitser zich opgewerkt naar plek 6 op de Players Championship Order of Merit, waarmee hij in dit laatste Development Tour-weekend nog altijd uitzicht houdt voor een ticket op het WK Darts. Aan het einde van het seizoen verdienen de twee hoogst geklasseerde spelers van de Development Tour een felbegeerde Tour Card voor de seizoenen 2026 en 2027. Daarnaast verzekert de top drie van het klassement zich van deelname aan het prestigieuze WK Darts in het Alexandra Palace.
| Finals |
| Dominik Gruellich |
(84.06) |
5 |
VS |
4 |
(86.66) |
Beau Greaves |
| Semi-Finals |
| Beau Greaves |
(95.80) |
5 |
VS |
4 |
(90.43) |
Owen Bates |
| Dominik Gruellich |
(95.06) |
5 |
VS |
3 |
(87.78) |
Ralfs Laumanis |
| Quarter-Finals |
| Beau Greaves |
(90.29) |
5 |
VS |
2 |
(76.22) |
Cole Davey |
| Owen Bates |
(91.86) |
5 |
VS |
1 |
(77.03) |
Leon Weber |
| Ralfs Laumanis |
(83.94) |
5 |
VS |
4 |
(87.08) |
Levy Frauenfelder |
| Dominik Gruellich |
(91.74) |
5 |
VS |
1 |
(91.99) |
Charlie Manby |