
In Leicester werd woensdag het zestiende Players Championship van het jaar afgewerkt. De eindzege ging er naar Andrew Gilding, die in de finale met 8-3 te sterk was voor Jonny Clayton. Voor de 55-jarige Gilding was het de allereerste Pro Tour-titel uit zijn lange carrière.
Het hoogste gemiddelde van de dag was echter niet voor Gilding, maar wel voor Kim Huybrechts. De 40-jarige Belg versloeg in de tweede ronde de Engelsman Tavis Dudeney met 6-1 en liet daarbij een gemiddelde noteren van 108.81. Huybrechts gooide tijdens die wedstrijd bovendien een negendarter. 'The Hurricane' strandde uiteindelijk bij de laatste 32 na een 6-2 nederlaag tegen Kevin Doets.
Diezelfde Doets zorgde voor het op één na hoogste gemiddelde op Players Championship 16. De 28-jarige Nederlander haalde in die wedstrijd tegen Huybrechts een gemiddelde van 106.97. Doets ging vervolgens bij de laatste zestien met 6-2 onderuit tegen de Duitser Niko Springer.
De top drie van hoogste gemiddelden wordt vervolledigd door de eerder genoemd Huybrechts. in de openingsronde won Huybrechts immers met 6-0 van Jimmy van Schie en liet hij een gemiddelde optekenen van 106.09.
Lees ook

Dirk van Duijvenbode vinden we terug in de top vijf van hoogste gemiddelden op Players Championship 16
Nog twee Nederlanders in top 10
Naast Doets vinden we met Dirk van Duijvenbode en Wessel Nijman nog twee Nederlander terug in de top 10 van hoogste gemiddelden. Van Duijvenbode op plaats vijf om precies te zijn. 'Aubergenius' was in de tweede ronde met 6-2 te sterk voor de Engelsman Tyler Thorpe en haalde in die wedstrijd een gemiddelde van 105.21.
Nijman daarentegen sluit de top 10 af, met een gemiddelde van 103.76 tijdens zijn met 6-2 gewonnen wedstrijd in de openingsronde tegen de Duitser Lukas Wenig. Nijman blijft overigens na zestien toernooien nog steeds de Players Championship Order of Merit aanvoeren.
Veel rust is er de spelers overigens niet gegund. Komende week staan op maandag en dinsdag immers al respectievelijk Players Championship 17 en 18 op het programma. Die worden net als de toernooien van deze week opnieuw in Leicester afgewerkt.
🔝📊 𝗣𝗖𝟭𝟲
— PremiumDartdata (@PremiumDartData) May 13, 2026
108.81 Huybrechts🇧🇪
106.97 Doets🇳🇱
106.09 Huybrechts🇧🇪
105.97 Cross🏴
105.21 van Duijvenbode🇳🇱
104.78 Clayton🏴
104.67 Coulson🏴
104.23 Hunt🏴
103.82 Gilding🏴
103.76 Nijman🇳🇱
103.71 Hood🏴
103.69 Menzies🏴
103.63 Hood🏴
103.39 Bunting🏴
102.91 Wenig🇩🇪

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026






