Het was alweer even geleden, maar
Wessel Nijman heeft deze dinsdagavond zijn zesde vloertitel van 2026 gewonnen door
Players Championship 21 op zijn naam te schrijven. In een razend spannende finale bleek de Nederlander uiteindelijk met 8-6 te sterk voor Ryan Searle.
Nijman had niet de meest moeilijke route op weg naar de finale. Pas in zijn laatste twee wedstrijden voor de eindstrijd kreeg hij twee lastigere tegenstanders voor zich. In de eerste ronde wist hij namelijk met 6-4 af te rekenen met Stephen Burton, waarna bij de laatste 64 ook Darryl Pilgrim er met 6-2 aan moest geloven. Bij de laatste 32 werd vervolgens Adam Gawlas met 6-2 verslagen en ook Kai Gotthardt werd met 6-3 aan de kant geschoven.
In de kwartfinale trof hij in Kevin Doets zijn eerste 'serieuzere' tegenstander. Met precies 100 gemiddeld wist hij zijn landgenoot overtuigend met 6-1 te verslaan, waarna in de halve finale niemand minder dan Beau Greaves wachtte. Ook zij bleek uiteindelijk niet opgewassen tegen de Nederlander, die de vrouwelijke dartssensatie met 7-4 versloeg om een plek in de finale af te dwingen.
Ook Ryan Searle kreeg vooral later op de dag de wat grotere namen tegenover zich. In zijn eerste wedstrijd wist hij met 100 gemiddeld nog overtuigend met 6-0 te winnen van Derek Coulson, waarna hij bij de laatste 64 ook Niall Culleton met 6-4 wist te verslaan. Een ronde later volgde wederom een Ier, ditmaal Keane Barry. En ook hij werd met 6-2 verslagen. Bij de laatste 16 stond hij vervolgens tegenover Jeffrey de Graaf. Het werd een spannende partij, maar het was 'Heavy Metal' die in een last leg decider uiteindelijk aan het langste eind trok.
In zijn kwartfinale stond Searle tegenover Stephen Bunting. Hoewel 'The Bullet' de nummer 6 van de plaatsingslijst was, was het toch Searle die met een 6-3 overwinning naar de halve finale ging. En daarin trof hij 'The Ferret' Jonny Clayton. Het werd qua gemiddelden geen waanzinnige partij, met 89 voor Searle zelf en 87 voor de Welshman. Uiteindelijk bleek het genoeg voor de Engelsman, die de wedstrijd met 7-5 won en daarmee naar de finale ging.
Nijman verkeert dit jaar in bloedvorm op de vloer en heeft nu al vijf titels veroverd.
Spannende finale met heel veel breaks
In de finale was het Searle die brutaal van start ging door Nijman in de openingsleg meteen te breaken en daarmee op voorsprong te komen. Maar Nijman brak de Engelsman vervolgens direct terug, waarmee hij een knappe 12-darter produceerde om zelf voor het eerst in de wedstrijd de leiding te nemen. Daarna was het echter weer Searle die twee legs op rij won. Met een 15-darter in zijn eigen leg kwam hij op 2-2, waarna hij de leg van Nijman afpakte in 14 pijlen om weer op voorsprong te komen.
De breaks bleven ons vervolgens om de oren vliegen. In leg 6 was het namelijk Nijman die de leg van Searle weer wist af te snoepen om er 3-3 van te maken, waarna Searle via een 90-finish voor een 12-darter ook weer brak om er 4-3 in zijn voordeel van te maken. In leg 8 zagen we vervolgens alweer de volgende break voor Nijman, die 56 uitgooide om de stand op 4-4 te brengen.
In de negende leg leek er wƩƩr een break aan te komen, maar Searle miste twee kansen op de dubbel. Daardoor wist Nijman eindelijk weer eens zijn eigen leg te houden, waarmee hij op een 5-4 voorsprong kwam. Alsof hij erop wachtte tot Nijman het deed, wist Searle vervolgens ook plots ineens wƩl zijn eigen leg te houden, waardoor de stand weer op gelijke hoogte kwam.
Waar we aan het begin van de wedstrijd eerst alleen maar breaks zagen, ging het nu ineens wel allemaal weer met de darts mee, waardoor er na 12 gespeelde legs een 6-6 stand op het bord stond en er nog maximaal drie legs te spelen waren. En de dertiende leg zou uiteindelijk cruciaal blijken voor de uitslag. Searle miste meerdere kansen om de dubbel om Nijman te breaken, waardoor de Nederlander ontsnapte en op matchpoint kwam. Hij wist de Engelsman in de daaropvolgende leg vervolgens wƩl te breaken om de finale met 8-6 in zijn voordeel te beslissen.