De
World Series of Darts keert in 2026 terug als een reeks televisietoernooien georganiseerd door de PDC. Er worden zes World Series-events gespeeld, gevolgd door één finaletoernooi dat, net als elk jaar sinds 2021, in Amsterdam plaatsvindt. Kwalificatie is grotendeels gebaseerd op de
Order of Merit.
In 2026 staat één nieuw toernooi op het programma: de Saudi Arabia Darts Masters in het Global Theater in Riyadh, Saudi-Arabië. De Dutch en Poland Darts Masters zijn echter beide van de kalender gehaald. Laatstgenoemde is geschrapt omdat de European Tour begin 2026 een stop in Polen heeft. De Bahrain Darts Masters trapt alles af tussen 15-16 januari, gevolgd door de Saudi Arabia Darts Masters op 19-20 januari.
In tegenstelling tot voorgaande jaren is er vervolgens geen World Series-actie tot juni, met toernooien in Kopenhagen (5-6 juni), ook bekend als de Nordic Darts Masters, en de
US Darts Masters (26-27 juni) in de Big Apple, Madison Square Garden in New York.
Daarna volgt ongeveer een maand pauze met de New Zealand Darts Masters (14-15 augustus) en de Australian Darts Masters (21-22 augustus) in respectievelijk Auckland en Wollongong. De World Series of Darts Finals vinden vervolgens plaats in Amsterdam tussen 17-20 september.
World Series Order of Merit na de US Darts Masters
De koppositie op de
World Series Order of Merit is nog altijd in handen van
Michael van Gerwen, die ervoor had gekozen om de US Darts Masters over te slaan. 'Mighty Mike' had eerder dit jaar de World Series-toernooien in Bahrein en Kopenhagen op zijn naam geschreven.
Zodoende kreeg
Luke Littler de kans om in punten gelijk te komen met de Nederlander, maar Littler moest daarvoor het toernooi in de Madison Square Garden winnen. Dat lukte net niet, want de finale
werd met 8-7 gewonnen door zijn grote rivaal Luke Humphries. De nummer twee van de wereld bleek voor het tweede jaar op rij de beste in New York, en bracht zijn puntentotaal zo op 26 punten. Daarmee staat hij nog wel twee punten achter op Littler, en zes punten achter op Van Gerwen.
Voor de top-3 geldt dat zij de rest van het World Series-seizoen geen punten meer gaan sprokkelen, want eerder werd bekend dat Van Gerwen, Littler én Humphries alle drie
niet meedoen aan het tweeluik in Down Under. Dat biedt dus kansen aan de overige spelers om de World Series-ranking als nummer één af te sluiten.
De vierde plek is momenteel in handen van
Gian van Veen, die dankzij een halvefinaleplaats in New York nu op 19 punten staat.
Gerwyn Price is de nummer vijf met zestien punten, terwijl Stephen Bunting en
Nathan Aspinall allebei op tien punten staan. James Wade en Jonny Clayton volgen op acht punten. Josh Rock speelde op de US Darts Masters pas zijn eerste World Series-toernooi van het seizoen en verloor direct bij de laatste zestien. Daardoor staat hij pas op één punt.
Daar zullen nog wel punten bij gaan komen, want Rock maakt wel zijn opwachting op de New Zealand Darts Masters en de Australian Darts Masters. Naast Rock doen ook Van Veen, Clayton, Wade, Price, Bunting, Ross Smith en Damon Heta namens de PDC aan deze toernooien mee.
| Positie | Speler | Totaal aantal punten |
| 1 | Michael van Gerwen | 32 |
| 2 | Luke Littler | 28 |
| 3 | Luke Humphries | 26 |
| 4 | Gian van Veen | 19 |
| 5 | Gerwyn Price | 16 |
| 6 | Stephen Bunting | 10 |
| 6 | Nathan Aspinall | 10 |
| 8 | James Wade | 8 |
| 9 | Jonny Clayton | 8 |
| 10 | Danny Noppert | 4 |
| 10 | Man Lok Leung | 4 |
| 12 | Viktor Tingstrom | 3 |
| 12 | Jim Long | 3 |
| 14 | Ryusei Azemoto | 2 |
| 14 | Lourence Ilagan | 2 |
| 14 | Paul Lim | 2 |
| 14 | Motomu Sakai | 2 |
| 14 | Alexis Toylo | 2 |
| 19 | Basem Mahmood | 1 |
| 19 | Abdulla Saeed | 1 |
| 19 | Nitin Kumar | 1 |
| 19 | Tomoya Goto | 1 |
| 19 | Madars Razma | 1 |
| 19 | Jeffrey de Graaf | 1 |
| 19 | Cor Dekker | 1 |
| 19 | Darius Labanauskas | 1 |
| 19 | Andreas Harrysson | 1 |
| 19 | Daniel Larsson | 1 |
| 19 | Josh Rock | 1 |
| 19 | Alex Spellman | 1 |
| 19 | David Cameron | 1 |
| 19 | Leonard Gates | 1 |
| 19 | Gary Mawson | 1 |
| 19 | Fred Krueger | 1 |
| 19 | Adam Sevada | 1 |
| 19 | Brayden Hall | 1 |
World Series Order of Merit na de Nordic Darts Masters
Michael van Gerwen gaat nog altijd aan de leiding in het klassement en heeft zijn voorsprong verder uitgebreid
dankzij zijn eindzege op de Nordic Darts Masters.
De Nederlander staat met 32 punten inmiddels twaalf punten voor op Luke Littler, die op 20 staat. De mondiale nummer één strandde in Kopenhagen in de halve finales en zag Van Gerwen daardoor verder uitlopen.
Achter deze twee volgen Gian van Veen en finalist Luke Humphries, die allebei op veertien punten staan. Gerwyn Price maakt de top vijf compleet met dertien punten.
Nathan Aspinall bezet met tien punten de zesde plaats en heeft een comfortabele voorsprong op Stephen Bunting en Jonny Clayton, die daarachter volgen.
| Positie | Speler | Totaal aantal punten |
| 1 | Michael van Gerwen | 32 |
| 2 | Luke Littler | 20 |
| =3 | Gian van Veen | 14 |
| =3 | Luke Humphries | 14 |
| 5 | Gerwyn Price | 13 |
| 6 | Nathan Aspinall | 10 |
| 7 | Stephen Bunting | 7 |
| 8 | Jonny Clayton | 5 |
| 9 | Man Lok Leung | 4 |
| 10 | Danny Noppert | 4 |
| 11 | Viktor Tingström | 3 |
| 12 | James Wade | 3 |
| =13 | Paul Lim | 2 |
| =13 | Ryusei Azemoto | 2 |
| =13 | Alexis Toylo | 2 |
| =13 | Motomu Sakai | 2 |
| =13 | Lourence Ilagan | 2 |
| =18 | Madars Razma | 1 |
| =18 | Jeffrey de Graaf | 1 |
| =18 | Cor Dekker | 1 |
| =18 | Oskar Lukasiak | 1 |
| =18 | Darius Labanauskas | 1 |
| =18 | Andreas Harrysson | 1 |
| =18 | Daniel Larsson | 1 |
| =25 | Tomoya Goto | 1 |
| =25 | Nitin Kumar | 1 |
| =27 | Abdulla Saeed | 1 |
| =27 | Basem Mahmood | 1 |
World Series Order of Merit na de Saudi Arabia Darts Masters
Michael van Gerwen staat na de eerste twee World Series op de eerste plaats. De Nederlander deed dat dankzij een toernooizege én een finaleplaats.
Luke Littler staat na zijn
winst in Saudi-Arabië tweede met 15 punten, vóór Gian van Veen, die 11 punten verzamelde. Nathan Aspinall en Gerwyn Price kwamen door het bereiken van twee halve finales uit op 10 punten (vijf punten per halve finale). Van de genodigden vertrekt Danny Noppert met de kleinste oogst: vier punten, één minder dan Man Lok Leung, die daarmee de Aziatische vertegenwoordigers aanvoert.
| Positie | Speler | Totaal aantal punten |
| 1 | Michael van Gerwen | 20 |
| 2 | Luke Littler | 15 |
| 3 | Gian van Veen | 11 |
| =4 | Nathan Aspinall | 10 |
| =4 | Gerwyn Price | 10 |
| 6 | Luke Humphries | 6 |
| =6 | Stephen Bunting | 6 |
| =8 | Man Lok Leung | 4 |
| =8 | Danny Noppert | 4 |
| =10 | Lourence Ilagan | 2 |
| =10 | Paul Lim | 2 |
| =10 | Alexis Toylo | 2 |
| =10 | Ryusei Azemoto | 2 |
| =10 | Motomu Sakai | 2 |
| =15 | Abdulla Saeed | 1 |
| =15 | Basem Mahmood | 1 |
| =15 | Tomoya Goto | 1 |
| =15 | Nitin Kumar | 1 |
World Series Order of Merit na Bahrain Darts Masters
De top acht van de 2026 World Series Order of Merit, een ranglijst gebaseerd op punten behaald over de zeven toernooien, plaatst zich voor Amsterdam. Zij worden vergezeld door veertien extra qualifiers vanaf de World Series Order of Merit.
Michael van Gerwen leidt na het
winnen van de Bahrain Darts Masters de dans, samen met Gian van Veen die de finale haalde. De winnaar van elk event ontvangt 12 punten, acht punten voor de runner-up. Vijf punten voor halve finalisten, kwartfinalisten krijgen drie punten. Verliezers in de eerste ronde krijgen één punt.
Stand World Series of Darts
| Positie | Speler | Totaal aantal punten |
| 1 | Michael van Gerwen | 12 |
| 2 | Gian van Veen | 8 |
| 3 | Gerwyn Price | 5 |
| =4 | Nathan Aspinall | 5 |
| =5 | Luke Littler | 3 |
| =5 | Luke Humphries | 3 |
| =5 | Stephen Bunting | 3 |
| =5 | Danny Noppert | 3 |
| 9 | Alexis Toylo | 1 |
| =10 | Lourence Ilagan | 1 |
| =10 | Motomu Sakai | 1 |
| =10 | Ryusei Azemoto | 1 |
| =10 | Paul Lim | 1 |
| =10 | Man Lok Leung | 1 |
| =10 | Abdulla Saeed | 1 |
| =10 | Basem Mahmood | 1 |