Maart 2026 staat bol van het topdarts. De
kalender biedt een aaneenschakeling van grote toernooien, met speelavonden in de Premier League, meerdere Players Championships en diverse
European Tour-evenementen.
Voor liefhebbers betekent dat vrijwel wekelijks actie op hoog niveau. Niet alleen de gevestigde namen op het PDC-circuit komen in actie. Ook spelers zonder PDC Tour Card krijgen deze maand volop kansen om zich te tonen tijdens afzonderlijke evenementen en kwalificatietoernooien.
Daarmee is maart niet alleen belangrijk voor de wereldtop, maar ook voor darters die zich richting het profcircuit willen spelen. Hieronder volgt een overzicht van de voornaamste PDC-toernooien die in maart op het programma staan.
5 maart: Premier League Darts Night 5
De speelronde van de
Premier League Darts voorafgaand aan de
UK Open werd de afgelopen jaren altijd in Exeter gespeeld, maar met deze traditie is vanaf dit seizoen gebroken. De vijfde avond wordt gehouden in de Welshe hoofdstad Cardiff, wat nog relatief in de buurt van Minehead ligt.
Het betekent een thuiswedstrijd voor zowel Jonny Clayton als Gerwyn Price. Clayton komt zelfs als koploper van de
Premier League Darts naar Cardiff toe. De Welshe fans krijgen een heuse topper te zien, want Clayton staat tegenover nummer twee Gian van Veen. Price speelt tegen Stephen Bunting, de winnaar van de vierde speelronde in Belfast. Michael van Gerwen kruist de degens met Luke Humphries, en Luke Littler legt aan tegen Josh Rock.
Op elke avond kunnen spelers verdienen voor de ranglijst. De weekwinnaar sprokkelt vijf punten, terwijl de verliezend finalist drie punten mee naar huis neemt. De spelers die in de halve finale stranden ontvangen twee punten.
5 maart is met rood omcirkeld in de agenda's van Gerwyn Price en Jonny Clayton
6-8 maart: UK Open
Een belangrijk agendapunt in maart is altijd de
UK Open, één van de meest unieke toernooien op de PDC-kalender. Met maar liefst 160 deelnemers is de FA Cup of Darts ook het major-evenement met de meeste deelnemers.
Wat het toernooi zo bijzonder maakt is het feit dat er na elke ronde opnieuw geloot wordt. Dit zorgt ervoor dat grote namen al vroeg in het toernooi tegenover elkaar kunnen komen te staan, hetgeen de minder bekende spelers ook een goede kans biedt om verder te komen op een groot toernooi.
Luke Littler geldt als de titelverdediger bij de UK Open. 'The Nuke' boekte in de finale van vorig jaar een klinkende 11-2 zege op drievoudig toernooiwinnaar James Wade in de finale.
12 maart: Premier League Darts Night 6
De Premier League Darts is toe aan de zesde speelavond. De toppers zijn op 12 maart te bewonderen in de stad van Robin Hood, oftewel Nottingham. In de Motorpoint Arena staan Josh Rock en Stephen Bunting tegenover elkaar, terwijl Jonny Clayton de strijd aan gaat met Michael van Gerwen. Luke Humphries speelt tegen zijn angstgegner Gian van Veen, en Luke Littler kruist de degens met Gerwyn Price.
13-15 maart: European Darts Trophy (ET2)
De Euro Tour gaat ook weer verder in deze maart. In het midden van de maart zijn we op bezoek in het Duitse Göttingen voor het tweede toernooi van het jaar. De European Darts Trophy heeft een top deelnemersveld, met onder meer Luke Humphries, Gian van Veen, Michael van Gerwen, Gary Anderson en Gerwyn Price.
De titelverdediger in Göttingen is echter Nathan Aspinall. 'The Asp' wist er vorig jaar voor het eerst in zijn carrière een Euro Tour-toernooi te winnen en deed dat dankzij een 8-4 zege op Ryan Joyce in de eindstrijd.
Nathan Aspinall kroonde zich tot winnaar van de European Darts Trophy in 2025
19 maart: Premier League Darts Night 7
Met speelronde zeven nadert de Premier League het einde van de eerste seizoenshelft. Deze keer is het dartscircus op bezoek in Dublin, waar de spelers hopen hun geluk te beproeven. De avond in de Ierse hoofdstad wordt in gang gezet met de Nederlandse clash tussen Gian van Veen en Michael van Gerwen. Luke Littler ontmoet Stephen Bunting, en Josh Rock krijgt Gerwyn Price tegenover zich. Jonny Clayton en Luke Humphries gaan uitvechten wie de vierde halvefinalist wordt in Dublin.
20-22 maart: Belgian Darts Open (ET3)
Na eerder al de Premier League-avond in Antwerpen in februari, mogen de Belgische fans de beste darters ter wereld opnieuw van dichtbij aan het werk zien. In de Belgische plaats Wieze wordt de Belgian Darts Open afgewerkt van 20 tot en met 22 maart.
Dit toernooi maakt onderdeel uit van de PDC European Tour. De voorbije twee seizoenen was het telkens Luke Littler die de beker omhoog mocht tillen in Wieze. In 2024 versloeg hij Rob Cross in de finale met 8-7, nadat Littler in de eindstrijd een negendarter wist te gooien. Vorig jaar hield hij Mike De Decker af van de titel.
21-22 maart: PDC Women's Series 5-8
Ook de
Women’s Series nemen in maart een plaats in op de PDC-kalender. Op dit circuit treffen de beste vrouwelijke darters ter wereld elkaar in een reeks toernooien die steeds belangrijker worden binnen het internationale speelveld. Verspreid over twee dagen staan vier evenementen op het programma, met directe gevolgen voor kwalificatie richting de grote televisietoernooien.
De inzet is aanzienlijk. Speelsters verzamelen rankinggeld in de jacht op deelname aan onder meer het WK Darts en de Grand Slam of Darts. Het Women’s Series-seizoen telt in totaal 24 toernooien, waarin de consistentste prestaties worden beloond.
Aan het einde van het jaar verdienen
de drie hoogst geplaatste speelsters op de ranglijst een startbewijs voor het WK Darts. De nummer één van de Women’s Series Order of Merit ontvangt bovendien een uitnodiging voor de Grand Slam of Darts. Daarnaast loopt via dit circuit ook de kwalificatie voor de Women’s World Matchplay, waar eveneens een WK-ticket en deelname aan de Grand Slam of Darts op het spel staan.
26 maart: Premier League Darts Night 8
De achtste speelronde van de Premier League Darts is een uitstapje naar het Europese vasteland, want de Uber Arena in Berlijn is gastheer van deze avond. Het speelschema voor deze speelavond wordt pas later vastgesteld. De indeling van de achtste speelronde is namelijk afhankelijk van de tussenstand in de Premier League Darts na zeven weken competitie.
De ranglijst bepaalt de kwartfinales: de koploper neemt het op tegen de nummer acht, de nummer twee treft de nummer zeven, en zo verder. Daarmee krijgt de actuele stand direct invloed op de affiches van de avond.
Stephen Bunting won in 2025 de avond in Berlijn
27-29 maart: PDC Challenge Tour 6-10
In Leicester staat dit weekend het tweede blok van de
Challenge Tour op het programma. De beste darters zonder PDC Tour Card kruisen daar drie dagen lang de degens in een zwaar schema van vijf toernooien. Het wordt een slijtageslag waarin iedere leg telt in de strijd om promotie naar het profcircuit.
De Challenge Tour omvat dit seizoen 24 toernooien, verdeeld over vijf speelweekenden. Aan het einde van de jaargang liggen er grote belangen klaar. De twee hoogst geplaatste spelers op de eindranglijst ontvangen een PDC Tour Card, waarmee zij de komende twee seizoenen verzekerd zijn van deelname aan de
Pro Tour.
Daarnaast zijn er nog extra beloningen om voor te spelen. Drie spelers plaatsen zich via dit circuit voor het WK Darts, terwijl de nummer één van de Challenge Tour Order of Merit bovendien een startbewijs verdient voor de Grand Slam of Darts. Daarmee is het podium in Leicester niet alleen een kans om prijzengeld te verdienen, maar vooral een springplank richting het hoogste niveau.
30-11 maart: Players Championship 7-8
In Leicester worden de volgende
Players Championship-toernooien afgewerkt. Deze vloerevenementen vormen een essentieel onderdeel van de PDC-kalender. Tour Card-houders spelen er niet alleen om de dagzege en de hoofdprijs van 15.000 pond, maar vooral om rankinggeld dat doorslaggevend kan zijn in de kwalificatieraces richting de majors.
Een Players Championship kent een deelnemersveld van 128 spelers. In principe zijn dat de 128 bezitters van een PDC Tour Card. Wanneer een speler zich niet inschrijft of zich terugtrekt, schuiven de hoogst geplaatste darters van de Challenge Tour Order of Merit door om het schema compleet te maken.
Voor veel spelers zijn deze toernooien van groot belang. De resultaten op de vloer bepalen namelijk wie zich plaatst voor de Players Championship Finals. Aan het einde van het seizoen mogen de 64 beste spelers op de ranglijst afreizen naar Minehead, waar het eindtoernooi wordt gespeeld.