Gerwyn Price heeft donderdagavond zijn tweede weektitel gepakt in de
Premier League Darts 2026. 'The Iceman' etaleerde zijn topvorm in Manchester, en deed goede zaken richting plaatsing voor de play-offs.
Price kende een ijzersterke avond en rekende in zijn drie partijen telkens met 6-2 af met respectievelijk Stephen Bunting, Luke Humphries en
Gian van Veen. Met 19 punten klimt hij naar de tweede plaats in het klassement, vlak achter
Luke Littler, die op 21 punten staat. Jonny Clayton volgt met eveneens 19 punten, terwijl
Michael van Gerwen op 13 punten voorlopig terrein moet prijsgeven.
In de finale gaf Price een demonstratie van pure klasse. Hij brak direct met een 128-finish en zette Van Veen meteen onder druk. Met nog een 65-finish en opnieuw een 128-checkout liep hij razendsnel uit naar 3-0. Van Veen had simpelweg geen antwoord op het scorend vermogen en de scherpte van zijn tegenstander.
Met een 12-darter kwam Price op 4-0, terwijl zijn gemiddelde ruim boven de 110 lag. Pas daarna wist Van Veen op het scorebord te komen, maar het momentum lag volledig bij Price. Via een 84-finish en een beslissende dubbel op 44 maakte hij het overtuigend af: 6-2.
Ophef rond duel Littler en Van Veen
Toch draaide een groot deel van de aandacht niet alleen om de winnaar, maar vooral om het duel tussen Littler en Van Veen eerder op de avond. De wedstrijd tussen beide spelers, op papier al een kraker, mondde uit in een beladen confrontatie.
Tijdens de beslissende fase leek Littler te reageren op een gemiste matchdart van Van Veen, wat zichtbaar irritatie opriep bij de Nederlander. Van Veen keek richting het publiek en vervolgens naar Littler, waarna de spanning verder opliep. Littler probeerde op zijn beurt het publiek achter zich te krijgen door zijn armen omhoog te steken.
Het duel zelf was van hoog niveau. Littler begon sterk, maar Van Veen nam het initiatief over met finishes van 97 en 128. Met een 96-checkout kwam hij op 3-1 en leek hij controle te hebben. Littler vocht zich terug met onder meer een 12-darter, maar Van Veen bleef telkens net een stap voor.
In een beslissende leg kreeg Van Veen eerst een matchdart, die hij miste. Littler liet op zijn beurt ook kansen liggen, waarna Van Veen uiteindelijk toesloeg via dubbel zes. Na afloop was de spanning nog voelbaar, met een koele handdruk
en zichtbare irritatie aan beide kanten.
Vroege exit Van Gerwen
De avond begon met een overtuigende overwinning van Bunting op Van Gerwen. De Nederlander kende een moeizame start en liet kansen liggen, terwijl Bunting optimaal profiteerde. Met onder meer een 161-finish liep hij uit naar 4-0 en gaf die voorsprong niet meer uit handen: 6-3.
Voor Van Gerwen betekent de nederlaag een gemiste kans om afstand te nemen van Luke Humphries, die met elf punten en twee punten achterstand op Van Gerwen op de zesde plaats staat.
Met nog zeven speelrondes te gaan is er nu een klein kopgroepje met Littler, Price en Clayton, terwijl Van Gerwen, Van Veen en Humphries vooralsnog lijken te gaan strijden om de vierde plek.