Teemu Harju wint allereerste editie van PDC Nordic & Baltic Championship; Zweed profiteert en ontvangt WK-ticket

PDC
zondag, 05 oktober 2025 om 12:30
teemu harju
Teemu Harju heeft geschiedenis geschreven door het allereerste PDC Nordic & Baltic Championship op zijn naam te zetten. De Fin kroonde zich in Kopenhagen tot kampioen na een overtuigende 8-2 zege op de Zweed Edwin Torbjornsson in de finale, waarmee hij de Jan Hoffman Trophy in ontvangst mocht nemen.
De 33-jarige Harju was gedurende het hele weekend in bloedvorm. Hij rekende op de slotdag af met Par Riihonen, Cor Dekker, Johan Engström en uiteindelijk Torbjornsson, waarbij hij in de finale zijn beste spel van het toernooi liet zien.
Torbjornsson opende de wedstrijd nog met de eerste leg, maar daarna nam Harju resoluut het heft in handen. Met vier maximale scores in vijf legs liep hij uit naar een comfortabele 5-1 voorsprong. De Zweed wist in leg zeven nog één keer tegen te prikken, maar Harju maakte het verschil met koelbloedige finishes van 80, 81 en 78 om de klus te klaren met een gemiddelde van 94,36.
De Finse World Cup-speler begon zijn campagne met een overtuigende 6-1 overwinning op Riihonen en schakelde daarna de Nederlander Dekker uit met 6-4, de man die vorige week nog de halve finales haalde op de European Tour in Basel.
In de halve finale leek Harju op weg naar een makkelijke zege tegen Engström, maar de Zweed vocht knap terug met legs van 12, 12 en 14 darts. Toch hield Harju stand in de beslissende leg om zijn finaleplaats veilig te stellen.
Finalist Torbjornsson kende op zijn beurt een opmerkelijke route naar de eindstrijd. De Zweed vocht zich door maar liefst vier beslissende legs heen, met zeges op Niels Heinsoe, Valters Melderis, Anton Ostlund en Daniel Larsson.
Tegen Melderis boog hij een 5-4 achterstand om, terwijl hij in de duels met Ostlund en Larsson zelfs matchdarts moest overleven. Vooral de partij tegen Larsson was memorabel: Larsson liet in de kwartfinale tegen topseed Andreas Harrysson het hoogste toernooigemiddelde noteren met 103,36, maar moest in de halve finale toch zijn meerdere erkennen in Torbjornsson.
Onder de kwartfinalisten bevonden zich verder Harrysson, Dekker, Darius Labanauskas en Oskar Lukasiak, die allemaal sneuvelden voor de laatste vier.

Zweed naar WK door eindzege Harju

De winnaar van het PDC Nordic & Baltic Championship verzekerde zich automatisch van deelname aan het Paddy Power World Darts Championship in december.
Harju had zijn plek op Alexandra Palace echter al veiliggesteld via de Nordic & Baltic ProTour-ranking. Daardoor gaat het extra startbewijs naar Oskar Lukasiak, de nummer drie van die ranglijst. Samen met Harrysson en Harju zal de Zweed de Scandinavische eer verdedigen op het grootste podium van de dartswereld in Londen.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading