Van Duijvenbode, Uuldriks en De Graaf bezorgen Nederlands publiek droomstart op Dutch Darts Championship

PDC
Dirk van Duijvenbode
Dirk van Duijvenbode, Heine Uuldriks en Jeffrey de Graaf hebben vrijdagmiddag voor een uitstekende start van de Dutch Darts Championship gezorgd. Van Duijvenbode kende in Maastricht weinig problemen met James Hurrell en won overtuigend met 6-1, terwijl Uuldriks voor een grote verrassing zorgde door Ricardo Pietreczko met 6-5 uit te schakelen. Ook De Graaf plaatste zich voor de tweede ronde dankzij een 6-3 overwinning op Mickey Mansell.
Van Duijvenbode liet er in zijn wedstrijd geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De Nederlander was vanaf het begin de bovenliggende partij tegen James Hurrell, die nauwelijks kansen kreeg om zich in de wedstrijd te knokken.
Van Duijvenbode brak zijn Engelse tegenstander al vroeg en liep vervolgens uit naar een 3-0 voorsprong. Hurrell had grote moeite om zijn scorend vermogen op peil te krijgen, terwijl 'Aubergenius' steeds meer vertrouwen tankte. Met finishes van 40 en 65 punten bouwde Van Duijvenbode zijn voorsprong uit naar 4-0. Vervolgens gooide hij ook nog een fraaie 92-finish via twee keer dubbel 18, waarmee hij op één leg van de overwinning kwam.
De Nederlander kreeg vervolgens vijf wedstrijdpijlen, maar liet die allemaal onbenut. Hurrell profiteerde en voorkwam daarmee een whitewash. Meer zat er voor de Engelsman echter niet in. Van Duijvenbode maakte het karwei alsnog af en boekte een overtuigende 6-1 overwinning. Daarmee zorgde hij voor een uitstekend begin van zijn toernooi voor eigen publiek.

Uuldriks stunt tegen Pietreczko na achterstand van 3-0

De grootste verrassing van de middagsessie kwam op naam van Heine Uuldriks. De Nederlandse qualifier maakte zijn debuut op de European Tour en kreeg met Ricardo Pietreczko meteen een bijzonder lastige tegenstander tegenover zich.
De Duitser maakte zijn eerste optreden op de European Tour sinds eind mei en liet zien dat hij na zijn problemen met dartitis weer een hoog niveau kan halen. Pietreczko begon bijzonder sterk. Met legs van vijftien, twaalf en veertien pijlen nam hij een 3-0 voorsprong. Zijn gemiddelde lag op dat moment boven de 110 punten en er leek weinig aan de hand voor de Duitser.
Uuldriks weigerde zich echter gewonnen te geven. Met finishes van 80 en 90 punten, beide goed voor een veertiendarter, knokte de Nederlander zich terug in de wedstrijd. Pietreczko wist vervolgens opnieuw een break voorsprong te nemen, maar Uuldriks bleef uitstekend spelen. Onder luid gejuich van het Maastrichtse publiek won hij drie legs op rij en kwam hij zelfs met 5-4 voor.
De Duitser liet zich ondertussen zichtbaar irriteren door de sfeer in de zaal, maar wist zich op tijd te herpakken. In de tiende leg stond hij na negen pijlen op 50 punten. Hij miste vervolgens de bullseye voor een tiendarter, maar maakte de leg alsnog in twaalf pijlen af via dubbel 19.
Daarmee kwam er een beslissende elfde leg, waarin Pietreczko mocht beginnen. Toch was het Uuldriks die de wedstrijd naar zich toe trok. De Nederlander produceerde een schitterende 81-finish via de bullseye en vierde zijn 6-5 overwinning uitbundig. Uuldriks noteerde een gemiddelde van ongeveer 98 punten en miste gedurende de hele wedstrijd slechts één pijl op een dubbel. Pietreczko eindigde ondanks zijn nederlaag met een gemiddelde van 101,74.

De Graaf gooit gemiddelde boven de honderd

Ook Jeffrey de Graaf kende een uitstekende start in Maastricht. De Zweedse international met Nederlandse roots rekende met 6-3 af met Mickey Mansell en noteerde voor het eerst op de European Tour een gemiddelde boven de honderd punten.
De Graaf, die voor de vierde keer op rij deelnam aan een Euro Tour-toernooi, begon uitstekend en nam een 2-0 voorsprong. Mansell, die onlangs terugkeerde na een knieoperatie, liet zich echter niet zomaar aan de kant zetten.
De Noord-Ier kwam met een veertiendarter op het scorebord en wist vervolgens met een fraaie 106-finish via dubbel 14 de stand weer gelijk te trekken.
Beide spelers lieten gedurende de wedstrijd sterk scorend werk zien, maar in de beslissende fase maakte De Graaf het verschil. Met drie opeenvolgende legs trok hij de wedstrijd alsnog overtuigend naar zich toe.
Dankzij zijn 6-3 overwinning plaatste De Graaf zich voor de tweede ronde en kon ook hij terugkijken op een geslaagde openingswedstrijd.

Sedlacek doet uitstekende zaken in strijd om EK-ticket

Naast de Nederlandse successen was er vrijdagmiddag ook volop aandacht voor de strijd om kwalificatie voor het EK Darts.
Karel Sedlacek boekte daarin een belangrijke overwinning. De Tsjech versloeg Callan Rydz met 6-4 en steeg daardoor naar de dertigste plaats op de European Tour Order of Merit.
De wedstrijd verliep bijzonder moeizaam voor Sedlacek, die liefst zeventien pijlen op de dubbels miste. In de openingsfase werden vier legs achter elkaar tegen de darts in gewonnen.
Rydz leek vervolgens een beslissend voordeel te pakken met zijn derde break, maar Sedlacek vocht zich opnieuw terug. Met een 85-finish in twee pijlen brak hij terug, waarna hij met een 180-score dubbel 4 overliet. Die dubbel werd vervolgens zonder problemen geraakt.
In de tiende leg mocht Sedlacek aanleggen voor een 72-finish om de wedstrijd te beslissen. Hij begon met triple 20 en raakte vervolgens dubbel 6 om de belangrijke overwinning veilig te stellen.
Door zijn zege passeerde Sedlacek onder anderen Kim Huybrechts, Martin Schindler en Stephen Bunting op de voorlopige ranglijst. Vooral voor Bunting is dat slecht nieuws, aangezien 'The Bullet' daardoor buiten de kwalificatieplaatsen is gevallen.
Sedlacek is zelf nog niet verzekerd van deelname aan het EK. In de tweede ronde wacht bovendien een rechtstreeks duel met Schindler, die eveneens volop betrokken is bij de strijd om de laatste startbewijzen.

Menzies dicht bij kwalificatie, Chisnall ontsnapt

Cameron Menzies zette eveneens een belangrijke stap richting het EK Darts. De Schot was met 6-1 veel te sterk voor Nick Kenny en maakte daarmee een einde aan de hoop van de Welshman op een goed resultaat in Maastricht.
Menzies begon uitstekend en liep uit naar een 4-0 voorsprong. Een fraaie 112-finish was een van de hoogtepunten van zijn optreden. Kenny wist nog een leg te winnen, maar een comeback zat er niet in. Menzies was bijzonder trefzeker op dubbel 4 en maakte de wedstrijd overtuigend af. Daarmee lijkt hij zich vrijwel zeker te hebben geplaatst voor het EK Darts.
Dave Chisnall had aanzienlijk meer moeite met zijn tegenstander. 'Chizzy' won uiteindelijk met 6-4 van de Finse qualifier Jonas Masalin, maar maakte het zichzelf onnodig lastig.
De Engelsman miste maar liefst 23 pijlen op de dubbels en gaf zijn tegenstander daardoor regelmatig mogelijkheden om terug te komen. Masalin profiteerde niet altijd van die kansen, al produceerde hij wel een fraaie 142-finish. Chisnall bleef scorend de bovenliggende partij en wist uiteindelijk de overwinning veilig te stellen. Daarmee nam hij de laatste twijfels over zijn deelname aan het EK Darts weg.

Gilding wint beslissende leg tegen Hopp

Andrew Gilding moest eveneens diep gaan om de tweede ronde te bereiken. De voormalig UK Open-kampioen versloeg Max Hopp met 6-5. Gilding begon sterk en kwam met 3-1 voor, maar Hopp vocht zich terug in de wedstrijd. De Duitser kreeg zelfs mogelijkheden om een 4-3 voorsprong te nemen, maar liet die kansen liggen.
Daarna liep Gilding uit naar 5-3. Toch slaagde Hopp erin om een beslissende elfde leg af te dwingen. Daarin hield 'Goldfinger' het hoofd koel. Hij kreeg zes pijlen om 121 punten uit te gooien, maar had er slechts vier nodig om de overwinning binnen te halen.
Opvallend was het verschil op de dubbels. Hopp kreeg twaalf pogingen meer dan Gilding, maar liet ook aanzienlijk meer kansen onbenut. De Engelsman eindigde met een finishpercentage van zestig procent.

Joyce deelt whitewash uit aan Bates

De meest overtuigende overwinning van de middagsessie kwam op naam van Ryan Joyce. De Engelsman liet Owen Bates volledig kansloos en won met 6-0. Joyce begon met een break en verdubbelde zijn voorsprong dankzij een 86-finish in twee pijlen. Vervolgens liep hij verder uit, terwijl Bates nauwelijks mogelijkheden kreeg om een leg te winnen.
Toen Bates eindelijk zijn eerste twee pijlen op een dubbel kreeg, gingen beide pogingen mis. Joyce profiteerde direct door dubbel 16 te raken. Ook in de volgende leg was die dubbel succesvol, waardoor 'Relentless' op een 5-0 voorsprong kwam. De tweevoudig Euro Tour-finalist bewaarde het mooiste moment voor het laatst. Met een schitterende 161-finish maakte Joyce de whitewash compleet.
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading