Swiss Darts Trophy: Zonneveld ten onder in recordpartij tegen Brooks, ook Vandenbogaerde verliest openingswedstrijd van ijzersterke Cross
PDC
Niels Zonneveld en Mario Vandenbogaerde zijn er beiden niet in geslaagd om de tweede ronde van de Swiss Darts Trophy 2026 te bereiken. Beide spelers speelden goed in hun openingswedstrijd, maar hadden de pech dat hun tegenstanders dat ook deden. Uiteindelijk bleek Bradley Brooks te sterk voor de Nederlander, terwijl Rob Cross een maatje te groot was voor de Belg.
Zonneveld verliest ondanks zeven 180-scores
Niels Zonneveld heeft zich op wonderlijke wijze niet geplaatst voor de tweede ronde. De Nederlander noteerde een gemiddelde van 100 en gooide daarnaast maar liefst zeven keer 180. Zijn tegenstander, Bradley Brooks, gooide echter ook zes 180-scores en gooide een soortgelijk gemiddelde. Uiteindelijk waren het dan ook de dubbels die de doorslag gaven. Zonneveld miste een aantal kansjes en eindigde met een finishpercentage van 27%, terwijl Brooks minder kansen liet liggen en de wedstrijd besloot met 46% op de dubbels.
Toch was het Zonneveld die het best aan de wedstrijd begon. Via een 15-darter wist hij Brooks in de openingsleg direct te breaken, waarna hij ook zijn eigen leg in 18 pijlen hield om die voorsprong te vergroten naar 2-0. In de derde leg kwam de Engelsman ook op het scorebord via een 17-darter, waarna Zonneveld het verschil wel meteen weer op twee legs in zijn voordeel bracht. Beide spelers wisten vervolgens wederom hun eigen legs te houden, waardoor de Nederlander met een 4-2 voorsprong op weg leek naar de volgende ronde.
Vanaf dat punt kwam Brooks echt helemaal los. Na drie missers van Zonneveld op de dubbels wist Brooks weer terug te komen op 4-3, waarna hij de Nederlander vervolgens ook wist te breaken via een knappe 99-finish op twee keer tops. Daarmee was de stand weer helemaal gelijk getrokken. In leg 9 gooide 'Bam Bam' vervolgens ook nog eens twee keer 180, waarmee hij voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong kwam. Hij wist de partij vervolgens ook meteen over de streep te trekken via een 14-darter. Uiteindelijk noteerden Zonneveld en Brooks in totaal dertien 180-scores, wat een record was voor een eerste ronde op de European Tour.
Zonneveld wist ondanks zeven 180-scores niet te winnen van Bradley Brooks.
Vandenbogaerde treft ijzersterke Cross
Ook Mario Vandenbogaerde liep tegen een sterke tegenstander aan. Hij trof Rob Cross, die met een gemiddelde van bijna 106 met 6-3 te sterk bleek voor de Belg. Cross begon ook als beste aan de wedstrijd en wist meteen zijn eigen leg te houden om op voorsprong te komen. Vandenbogaerde kwam echter direct langszij. In de derde leg was het wederom Cross die zijn eigen leg hield, maar deze keer wist hij de Belg ook te breaken via een knappe 90-finish. 'Voltage' miste in de vijfde leg vervolgens één pijl op tops voor een 120-finish, waarna Vandenbogaerde wel een knappe 104-finish uitgooide om terug te komen tot 3-2. Via tops kwam de Belg daarna ook helemaal terug tot 3-3.
Daarna zette Cross toch wel weer even aan. Met een 15-darter wist hij zijn eigen leg te houden om er 4-3 van te maken, waarna hij de Belg ook meteen weer brak in 13 pijlen om op matchpoint te komen. De Engelsman besloot de wedstrijd vervolgens in stijl via een 11-darter, waarmee hij 'Super Mario' definitief huiswaarts stuurde.
Overige wedstrijden
Naast de wedstrijden van Zonneveld en Vandenbogaerde waren er uiteraard nog zes andere partijen deze middagsessie. Daarin wisten William O'Connor, Mensur Suljovic, Karel Sedlacek, Niko Springer, Tom Bissell en Cristo Reyes de tweede ronde te bereiken. O'Connor wist eenvoudig af te rekenen met de Finse qualifier Jani Haavisto, terwijl ook Suljovic met 6-3 te sterk was voor een andere qualifier, namelijk Gyorgy Jehirszki. Sedlacek wist op zijn beurt af te rekenen met de Pool Sebastian Bialecki.
Springer wist ondanks een gemiddelde van slechts 76 relatief eenvoudig met 6-1 af te rekenen met de Zwitser Roman Wellinger, terwijl Joe Cullen EK-deelname op het spel zette nadat hij met 6-5 onderuit ging tegen zijn landgenoot Tom Bissell. Reyes wist zich aan de andere kant juist vrijwel zeker veilig te spelen voor het European Championship nadat hij Cameron Menzies knap met 6-4 wist te verslaan.
Lees ook

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026
- "De positie op die ranglijst bepaalt ook de plaatsing bij de loting." Onzingamberetti06-11-2026
- Kom op Pieter🤮... dit is geen lotinggamberetti06-11-2026
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026
- Ja ik was weg omdat ik me eerlijk gezegd teveel irriteerde aan de AI-artikelen, de fouten erin en wat te weinig inhoudelijk commentaar. Maar dan zit ik een vriendin alleen maar te bestoken met nerd-comments :P Op zo'n belangrijke dartsdag als vandaag besloot ik dan toch maar de boel onder te blaffen hier ;)Flaphead05-11-2026
- "Daarmee onderstreept de Players Championship-serie opnieuw haar reputatie als een van de meest meedogenloze onderdelen van het PDC-circuit." Hoe krijg je het verzonnen............gamberetti05-11-2026
- Goed dat je weer terug bent, Flappie🌞🙂 Nou JeSuis nog ...gamberetti05-11-2026








