De Nederlandse Darts Bond (NDB) heeft bij monde van directeur Paul Engelbertink aan de NOS laten weten maandagmiddag met een reactie te komen nadat er opnieuw veel ophef ontstond na de deelname van transvrouw Noa-Lynn van Leuven aan de PDC Women's Series.
Anca Zijlstra dropte zaterdag een enorme bom door zich niet langer beschikbaar te stellen voor het Nederlandse damesteam. De Limburgse wil niet langer samenspelen met Van Leuven.
"Het moment wanneer je je schaamt om voor het Nederlands team uit te komen omdat een biologische man meespeelt bij het vrouwenteam, is het tijd om te gaan. Ik heb geprobeerd dit te accepteren, maar ik kan dit niet goedkeuren of goedpraten. Ik vind dat er bij sport sprake moet zijn van een gelijkwaardig en eerlijk speelveld, dat naar eer en geweten ook zo gehanteerd en geaccepteerd wordt. We hebben immers zo hard gewerkt om in deze tak van sport relevant en competitief te zijn'', schreef Zijlstra in een statement op haar Facebook.
Een ogenblik later voegde collega-speelster Aileen de Graaf zich bij haar landgenote. Zij liet in een reactie op het bericht van Zijlstra weten ook niet meer voor Nederland uit te willen komen.
''Op een gegeven moment moet je keuzes maken als iets tegen je gevoel ingaat. Je moet doen wat voor jou goed voelt. Vandaar ook mijn beslissing om uit het Nederlands team te stappen'', zo luidde de reactie van De Graaf.
Van Leuven gaf zondagavond zelf ook een korte reactie aan de NOS, al wilde zij niet uitgebreid reageren. ''Ik heb niet echt de behoefte om er verder op in te gaan. Dit is hun keuze geweest en niet de mijne. Het enige jammere aan deze kwestie vind ik dat heel veel mensen vergeten dat ik ook een mens ben'', aldus Van Leuven.
ik ben niet tegen transvrouwen etc, MAAR dit snap ik volledig! gemiddelde bij de mannen ligt nu eenmaal hoger en het is niet eerlijk tegenover de vrouw. daar zou effectief naar gekeken mogen worden. de spellen zijn niet voor niets verdeelt in mannen en vrouwen rondes. dit is puur omzeiling in mijn ogen. laat het dan zijn en maak er een mix van. dit heeft niks met WOKE of andere dingen te maken. dit zijn pure feiten.
Het gemiddelde bij de mannen ligt een stuk hoger. De vraag is: hoe komt dat? Zit dat in de genen of is het vooral arbeidsethos?
Ik ben bang dat we hierover te ver uit elkaar liggen. Agree to disagree lijkt me het beste in dit geval.
ik kan het van beide kanten wel inzien, maar het is de reden waarom ze mannen en vrouwen in de eerste plaats gescheiden houden. wat heeft het nut dan nog? daar stel ik mij super veel vragen bij