"Ze winnen zóveel geld dat ze binnen tien jaar met pension kunnen gaan" - Paul Nicholson ziet ongekend scenario voor Luke Littler en Luke Humphries

PDC
zaterdag, 07 februari 2026 om 15:30
luke humphries luke littler
Volgens voormalig prof Paul Nicholson is het allerminst ondenkbaar dat Luke Littler al vóór zijn dertigste afscheid neemt van de topsport. De Engelsman, nog altijd pas een tiener, heeft in amper twee jaar tijd een financiële voorsprong opgebouwd waar eerdere generaties darters alleen van konden dromen.
'The Nuke' streek de voorbije twee seizoenen liefst £2.870.500 aan prijzengeld op. De huidige nummer één van de wereld wist in december bovendien zijn tweede wereldtitel te winnen en veroverde ook voor het eerst de Winmau World Masters. Zijn erelijst groeit razendsnel – en dat geldt net zo goed voor zijn bankrekening.
Nicholson wijst op de veranderde economische realiteit binnen de sport. Waar darters vroeger jarenlang moesten bouwen aan financiële zekerheid, verdienen de huidige toppers in korte tijd bedragen die een vroeg pensioen mogelijk maken.
"Als je mij drie jaar geleden had gevraagd of iemand vóór zijn twintigste alle PDC-majors kon winnen, dan had ik gezegd: 'Je bent niet goed bij je hoofd'", aldus Nicholson tegen Betway. "Maar kijk waar we nu staan."
De Australiër schetst zelfs een scenario waarin een speler vóór zijn dertigste acht keer de Premier League wint. "Ik zeg niet dat hij het gaat doen, maar het is mogelijk. Luke Littler en Luke Humphries winnen zóveel geld. Ze zouden binnen tien jaar met pensioen kunnen gaan. Dan hebben we het over voetbalpensioenen."
Volgens Nicholson is het tijdperk waarin spelers tot op hoge leeftijd móésten doorgaan voorbij. "Niemand hoeft tot zijn 72ste te spelen zoals Paul Lim, of tot midden zestig zoals Steve Beaton. Dat hoeft niet meer."
Waar oudere generaties afhankelijk bleven van demonstraties en nevenactiviteiten om hun inkomen aan te vullen, beschikken spelers als Littler al vroeg in hun carrière over een stevige financiële basis. "Ze verdienen enorm veel en gaan daar ook verstandig mee om. Ze hoeven niet per se tot hun midden dertig of veertig door te spelen."
Tegelijkertijd benadrukt Nicholson dat een lange loopbaan nog altijd loont. "Als ze twintig jaar willen spelen, kunnen ze gigantisch veel verdienen en records breken – bijvoorbeeld acht of meer Premier League-titels."
Feit is dat Littler inmiddels al meer dan drie miljoen pond in zijn carrière bijeen gooide. Winst in de Premier League kan daar nog eens £350.000 aan toevoegen. 'The Nuke' is zijn campagne van 2026 echter niet goed begonnen. Hij verloor afgelopen donderdag namelijk meteen zijn openingswedstrijd van Gian van Veen, die later uiteindelijk de finale zou verliezen van Michael van Gerwen. Met nog 15 speelweken te gaan heeft Littler echter nog alle tijd om dit recht te zetten en zich te kwalificeren voor de Finals Night.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading