Wessel Nijman is in bloedvorm en pakt alweer zijn vierde Players Championship-titel van het jaar na zege op Wattimena in finale

PDC
dinsdag, 28 april 2026 om 19:46
Wessel Nijman (3)
Wessel Nijman is niet te stoppen en wint alweer zijn vierde Players Championship-toernooi van het jaar. De Nederlander versloeg in de finale in Milton Keynes Jermain Wattimena met 8-5 en een gemiddelde van 96,84.
Wessel Nijman kende weer een heerlijke reeks aan wedstrijden richting de finale. In de eerste ronde stond de Nederlander tegenover Scott Williams, die hij na enige tegenstand, met 6-2 heel zakelijk wist te verslaan. Bij de laatste 64 stond de Darter uit Uitgeest tegenover Tom Sykes. Nijman kroop door het oog van de naald door in de beslissende leg 86 in twee pijlen uit te gooien. Pas bij de laatste 32 kwam Nijman echt los. De Nederlander noteerde weer een mooi gemiddelde van ruim 99, en won met 6-3 van Bialecki.
Ook bij de laatste 16 hield Nijman zijn goede vorm vast, waardoor hij met 6-3 af wist te rekenen met Ryan Searle. In de kwartfinale kreeg Nijman weinig tegenstand, waardoor de Nederlander gemakkelijk met 6-2 wist te winnen van Nathan Potter. In de halve finale deed Nijman niets anders dan in de andere rondes. Tom Bissell was dit keer het slachtoffer geworden van Nijman, die zich met een gemiddelde van 103,41 naar de finale gooide.
In de finale ontstond een Nederlands onderonsje omdat Wattimena ook de finale bereikte. De Nederlander versloeg in zijn route naar de finale een flink aantal Nederlanders. In de eerste ronde wist Wattimena al met 6-2 af te rekenen met Martijn Dragt. Bij de laatste 64 trof Wattimena opnieuw een Nederlander. Ditmaal wist hij af te rekenen met Sietse Lap. Bij de laatste 32 wist Wattimena na een hele zakelijke wedstrijd met 6-4 van Joe Hunt te winnen. Ook bij de laatste 16 was Lishman geen partij voor Wattimena.
In de kwartfinale trof Wattimena Chris Dobey, die hij met een gemiddelde van 104,43 van de baan gooide. Ook in de halve finale stond er een Nederlander tegenover Wattimena. Kevin Doets gaf Wattimena enige tegenstand, maar de Nederlander wist opnieuw te imponeren met goed spel. Wattimena versloeg Kevin Doets redelijk gemakkelijk met 7-3 voor een plek in de finale tegen Wessel Nijman.
Jermaine Wattimena & Wessel Nijman
De finale ging vanaf het begin al gelijk op. Wattimena wist Nijman in de eerste leg gelijk te breaken, maar in de volgende leg gooide de Darter uit Uitgeest 96-uit voor een rebreak. Nijman moest echt nog even inkomen op de dubbels, want na een gemiste volle hand wist Wattimena opnieuw te breaken voor een 1-2 voorsprong. Ditmaal wist de Nederlander wel zijn break te verzilveren voor een 1-3 voorsprong. Beide mannen wisten hun eigen leg te behouden, waar Wattimena dit keurig in 13 pijlen deed. Nijman wist opnieuw zijn eigen leg te houden, en kon gaan jagen op een break.
Die break kwam er ook toen de Nederlander een 11-darter gooide voor 4-4! Nijman was bijna weer de dupe van een break, omdat de Nederlander niet in vijf beurten uit was, maar dat bleef hem bespaard. Wattimena maakte er na een goede leg wel gelijk 5-5 van. Toen gebeurde iets wat de beslissing in de wedstrijd gaf. Nijman hield zijn eigen leg voor 6-5, en dat leek Wattimena ook te gaan doen, maar de Nederlander miste twee volle handen op de dubbel. Nijman kwam op matchpoint en maakte het af voor een 8-5 overwinning.
Claps 1bezoekers 1
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties

Loading