De openingsronde van het Dutch Darts Championship in Rosmalen kreeg vrijdagavond een bijzonder tintje toen Raymond van Barneveld het opnam tegen zijn goede vriend en collega-analist Jimmy Hendriks. Niet alleen stonden er twee Nederlanders tegenover elkaar op het podium, maar ook twee mannen met een sterke persoonlijke band en een gedeeld verleden.
Hendriks, die zich via het nationale kwalificatietoernooi had geplaatst voor het Euro Tour-evenement, kreeg bij de loting direct Van Barneveld toegewezen als tegenstander. Geen gemakkelijke opgave, maar vooral een emotioneel beladen partij voor beide darters. “Jerry en ik gaan al jaren terug. Ik noem hem champ, hij noemt mij champ. Jerry is een fantastisch mens, een hele lieven jongen”, vertelde Van Barneveld na afloop aan Sportnieuws.nl.
Voor Hendriks betekende het toernooi nog meer dan sportieve ambitie. Onlangs verloor hij zijn moeder, die in haar laatste dagen nog meemaakte dat haar zoon zich had voorgenomen om deel te nemen in Rosmalen. “Een persoon die mij ook echt een warm hart toedraagt. Ze was er altijd. Dat heeft me echt wel aangegrepen. Ik heb hem toen ook gesms’t”, aldus Van Barneveld, die duidelijk geraakt was door de situatie van zijn tegenstander.
Lees ook
Hoewel het om een officiële wedstrijd ging, voelde het voor Van Barneveld als meer dan dat. De vijfvoudig wereldkampioen begon met gemengde gevoelens aan het duel. “Dat voelde voor mij niet zo fijn”, erkende hij openhartig. Het werd een partij waarin emotie en sport door elkaar liepen, iets wat zelfs voor een veteraan als Van Barneveld lastig was. “Jerry voelde de kracht van zijn moeder en hij wilde het voor haar doen. Dat is lastig spelen hoor.”
Het begin van de partij werd al bepaald door een klein maar belangrijk moment: de bull. “Gelukkig won ik het bullen, anders kon ik hem een handje geven en ging Jerry Hendriks door.”
De editie van dit jaar in Rosmalen kent een sterke Nederlandse vertegenwoordiging, met veertien landgenoten op het deelnemersformulier. Voor Van Barneveld was de eerste horde dus meteen een pittige. Toch is hij blij dat hij deze obstakel achter zich heeft kunnen laten. In de tweede ronde wacht hem een confrontatie met de Engelse formspeler Ross Smith.
De volgende wedstrijd betekent weer een nieuwe kans, maar wellicht ook meer rust in het hoofd van Van Barneveld. “Ik doe het altijd slecht tegen Nederlanders, ik weet niet wat het is. Vaak verlies ik er van. En dat was vroeger vaak niet het geval en nu dus wel. Dat geeft weer dat je fantastisch moet spelen. Hier kan iedereen een partij winnen van je.”
Lees ook
BARNEY PUSHED ALL THE WAY!
— PDC Darts (@OfficialPDC) May 23, 2025
Raymond van Barneveld beats his compatriot Jerry Hendriks 6-5 in Rosmalen, setting up a second round clash with Ross Smith!
📺 https://t.co/YyBPPwoMK8 #ET7 | R1 pic.twitter.com/qiRyamPHeW

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Daar heb je misschien wel een punt, maar ik kan moeilijk mijn hele levensverhaal hier in een reactie gaan schrijven, dan krijg je een ontzettend boekwerk waar mensen misschien niet eens aan beginnen lezen, ik moet het ook een beetje behapbaar verhaal houden, ik hoop dat je dat begrijpt. De essentie lijkt me duidelijk dat er zaken niet helemaal eerlijk gaan en dat dat mensen schaadt en uiteindelijk ook het darten naar mijn mening.Hiddo05-11-2026
- Een mening hierover hebben is best lastig, want je vertelt veel, maar ook weer niet...167-167-16705-11-2026
- Dank je Palco, ik vind het al heel fijn dat iemand mijn kant van het verhaal eens hoort, verder mag ieder er zijn eigen mening over hebben. Misschien valt het wel mee en reageren er niet zo veel mensen negatief op.Hiddo05-11-2026
- Dat vrees ik ook beetje. De legacy is helder en daar mogen we allemaal blij om zijn, maar ik kan echt niet meer naar die man kijken nu. Het is echt tijd voor afscheid en dat heeft ie zelf nu ook wel door als ik zijn plannen hoor. En dan gun ik hem echt wel een winstpartijtje op het WK. En dan vort.Flaphead05-11-2026
- De Zwaan eruit na beslissende leg, damn. Net geen WK. Op countback zelfs momenteel. Ook hij mag zijn geluk beproeven op de resterende 2 qualifiers. Argh, de Nederlanders zitten wel echt op het randjeFlaphead05-11-2026
- Ergens hoop ik dat we nog vuurwerk van hem krijgen, ergens in hem zit het echt nog wel/maakt de positiviteit van het WK halen iets los. Maar de meest waarschijnlijke realiteit: Quote Barney pre WK: 'ik kom om te winnen' Resultaat 1e ronde: 79 gemiddeld en kansloze nederlaag tegen een nobody
Dartbuikjexxxl05-11-2026 - Opvallend in de strijd voor PCF: iedereen die net boven de streep staat ligt er al uit en de meeste onder de streep zitten er nog in. Hoe krijg je het voor elkaar! Maar: er is wel een gaatje, nog 1 potje winnen is niet voldoende. Razma moet nog minstens 2 rondes winnen, de rest minstens 3. Dus tja... Merkx lijkt wel zeker.Flaphead05-11-2026
- Ja graag 👍Palco05-11-2026
- Goed verhaal...🤔Palco05-11-2026
- Nou lekker dan😒, maar ach, duurt maar 1 ronde 😏Palco05-11-2026








