Wessel Nijman is niet te stoppen en wint alweer zijn derde
Players Championship-toernooi van het jaar. De Nederlander versloeg in de finale in Wigan Scott Waites met 8-2 en een gemiddelde van 101,34.
Wessel Nijman kende een geweldige reeks aan wedstrijden richting de finale. In de eerste ronde stond de Nederlander tegenover Martin Lukeman, die hij na enige tegenstand, met 6-4 wist te verslaan. Bij de laatste 64 stond de Darter uit Uitgeest tegenover Justin Hood, die gisteren al de finale haalde, maar toen verloor van Chris Dobey. Wessel Nijman gooide een hele zakelijke wedstrijd, en won gemakkelijk met 6-2. Pas bij de laatste 32 kwam Nijman echt los. De Nederlander kenden geen genade tegenover Adam Gawlas, want hij deelde een whitewash uit met een gemiddelde van maar liefst 109,98.
Ook bij de laatste 16 hield Nijman zijn goede vorm vast, waardoor hij met 6-3 af wist te rekenen met voormalig buurjongen Niels Zonneveld. In de kwartfinale was Nijman weer helemaal losgeslagen, waardoor de Nederlander, met een gemiddelde van 109,71, Beau Greaves uit het toernooi gooide. In de halve finale deed Nijman niets anders dan in de andere rondes. Luke Woodhouse was dit keer het slachtoffer geworden van Nijman, die zich met een gemiddelde van 108,46 naar de finale gooide.
Het was toch wel een grote verrassing dat de tegenstander van Wessel Nijman in de finale Scott Waites was. De Engelsman versloeg in zijn route naar de finale een aantal grote namen. In de eerste ronde wist Waites al met 6-2 af te rekenen met Damon Heta. Bij de laatste 64 kende de Engelsman een hele gemakkelijke ronde tegen Dudeney, die slechts 77 gemiddeld gooide. In de volgende ronde versloeg Waites Joe Cullen met een overtuigende 6-1. Bij de laatste 16 versloeg de Engelsman Brendan Dolan, die eerder vandaag Huybrechts en Clayton versloeg. In de kwartfinale was Kevin Doets het slachtoffer van de Engelsman. Met een gemiddelde van 96,99 versloeg Waites Doets met 6-4. In de halve finale leek het de kant van Karel Sedlacek op te gaan, maar de Engelsman draaide het helemaal om, en dwong, zijn finaleplaats tegen Wessel Nijman af.
In de finale moest Scott Waites echt nog even in de wedstrijd komen. Nijman daarentegen stond gelijk op scherp, en snelde naar een 2-0 voorsprong. De Engelsman werd niet nog een keer gebroken, en kwam via de dubbel 5 op het bord. Maar weer was het Nijman die direct reageerde met een 12-darter voor 3-1. In de volgende leg wist de Nederlander ook te breaken, omdat de Engelsman niet in vijf beurten uit was. De finale leek al snel naar de kant van Nijman te gaan, want de Nederlander leek niet meer te stoppen. Dat gevoel bleek juist te zijn, want Nijman won alweer twee legs op rij voor een 6-1 voorsprong! De Nederlander was in elke leg in vijf of minder beurten uit. Nijman maakte er snel een einde aan en won de wedstrijd overtuigend met maar liefst 8-2!