Een prachtig programma hebben we voor jullie op deze maandagavond bij het
WK Darts in Londen. Met onder meer een Nederlander, een oud-wereldkampioen een 71-jarige dartslegende zit deze sessie vol met publiekstrekkers.
Gian van Veen is deze avond gelijk aan de beurt. 'GVV The Giant' gaat het opnemen tegen
Alan Soutar. Daarna gaat Nathan Aspinall de strijd aan met de excentrieke Amerikaanse darter Leonard Gates, voordat we een prachtige ontmoeting krijgen tussen
Luke Humphries en
Paul Lim. De laatste partij van deze avond gaat tussen Charlie Manby en Adam Sevada.
Volg het WK Darts 2026 via onze livescores! Speelschema WK Darts 2026
Maandag 22 december
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
| 20:10 uur | Gian van Veen | v | Alan Soutar | R2 |
| 21:10 uur | Nathan Aspinall | v | Leonard Gates | R2 |
| 22:10 uur | Luke Humphries | v | Paul Lim | R2 |
| 23:10 uur | Charlie Manby | v | Adam Sevada | R2 |
Gian van Veen v Alan Soutar
Van dat gezeur dat Gian van Veen nog nooit een wedstrijd had gewonnen op het
WK Darts is hij in ieder geval af. In een heerlijk affiche was hij met 3-1 in sets te sterk voor Cristo Reyes, die de overwinning zeker niet cadeau gaf aan de regerend Europees kampioen. Met een gemiddelde van 98.91 en een finishpercentage van 41.7 procent doorstond de darter uit Poederoijen zijn eerste test echter met verve. Van Veen is het nu echter aan zijn stand verplicht om ook zijn komende wedstrijd te winnen, hetgeen zou betekenen dat hij ook voor het eerst voorbij het kerstreces komt in Alexandra Palace.
Weinig spelers stonden langer op het podium in de eerste ronde dan Alan Soutar, al was dat volkomen onnodig. De Schot stond 2-0 in sets voor in zijn partij tegen Teemu Harju, en gooide op dat een gemiddelde van tegen de 110. Na de onderbreking viel Soutar echter heel ver terug en kwam de Fin terug tot 2-2 in sets. Harju miste zelfs nog vier matchdarts om Soutar te verslaan, terwijl 'Soots' liefst zestien matchdarts nodig had om de overwinning over de streep te trekken.
Ruim drie jaar geleden was de enige keer dat Van Veen en Soutar een onderlinge wedstrijd tegen elkaar uitvochten. Bij een Players Championship-toernooi stapte de Nederlander met een 6-2 overwinning van de oche af.
Op de wereldranglijst staat Van Veen nu achtste, en hij zal ongetwijfeld nog wat plekjes willen stijgen om zijn kansen op deelname aan de Premier League Darts te vergroten. Soutar gaat sowieso ook wel wat plekjes stijgen na dit toernooi. Virtueel is hij nu van de 54ste plaats naar de 51ste plek geklommen. Nog één overwinning, en Soutar keert vermoedelijk terug in de top-50 van de PDC Order of Merit.
Gian van Veen is de huizenhoge favoriet tegen Alan Soutar
Nathan Aspinall v Leonard Gates
Een wisselvallige eerste partij leverde Nathan Aspinall af bij de start van zijn WK-campagne. 'The Asp' moest alle zeilen bijzetten om een beslissende set te voorkomen tegen Lourence Ilagan, en versloeg de Filipijn met 3-1 in sets. Zijn slotakkoord was wel fraai, met een 170 finish om het duel te winnen. Zijn verdere cijfers waren een gemiddelde van 94,01, zes 180-scores en een finishpercentage van 44 procent.
Aspinall mag zijn borst opnieuw natmaken, want net als Ilagan is ook Leonard Gates een rare snuiter op het podium. Gates dreef zijn tegenstander Mickey Mansell tot wanhoop en versloeg de Noord-Ier met 3-2 in sets. Na dat duel onthulde Gates
al zijn opmerkelijke strijdplan om Aspinall te bestrijden. ''In de spelersruimte ga ik hem volgen. Ik ga hem schaduwen. Even laten weten: mijn hand zit in je zak. Laten we wat drinken, weet je wel. Ik ga iets doen om hem te verstoren en uit zijn spel te halen'', zo liet hij optekenen. Zo ver zal het vast niet komen, maar Aspinall is alvast gewaarschuwd.
Dit duel stond vorig jaar ook al op het programma in de tweede ronde van het WK Darts. Toen won Aspinall met 3-1 in sets. Het niveau was toen niet bijster hoog. Aspinall wierp 88 gemiddeld, tegenover 83 voor Gates.
De afgelopen maanden is Aspinall bezig aan een stevige opmars op de wereldranglijst. 'The Asp' is virtueel al drie plekken gestegen en kan zijn vizier nu richten op nummer elf Chris Dobey, die al uitgeschakeld is in Londen. Dan moet Aspinall wel minimaal de kwartfinales halen.
Leonard Gates verloor vorig jaar van Nathan Aspinall op het WK Darts
Luke Humphries v Paul Lim
Paul Lim is na deze WK-deelname in ieder geval al een record rijker, want met zijn 71 jaar is hij de oudste darter ooit die een wedstrijd heeft gewonnen op het WK Darts. 'The Singapore Slinger' won in de eerste ronde met 3-1 in sets van Jeffrey de Graaf. De Aziatische dartsveteraan behaalde hierbij een verdienstelijk gemiddelde van 86.52.
Dat zal echter ruim voldoende zijn om Luke Humphries te vloeren. De nummer twee van de wereld kende een sterke start van het toernooi door Ted Evetts met 3-1 opzij te schuiven en noteerde gemiddeld 98.58 punten per beurt.
Toch is Humphries gewaarschuwd,
want vijf jaar geleden verloor 'Cool Hand Luke' verrassend met 3-2 in sets van Lim. Dat was echter nog voor de grote doorbraak van Humphries, die inmiddels acht major-titels op zijn naam heeft staan.
Op de PDC Order of Merit bevindt Humphries zich een beetje in niemandsland. Nummer één Luke Littler staat bijna zeven ton voor hem, en nummer drie Michael van Gerwen ruim vier ton achter hem. Enkel bij een vroeg exit van Littler mag Humphries denken aan het heroveren van de nummer-één-positie.
Paul Lim is één van de meest geliefde figuren op het dartscircuit
Charlie Manby v Adam Sevada
Een duel tussen twee mannen zonder PDC Tour Card, die in de openingsronde allebei van een darter mét een Tour Card wisten te winnen. Charlie Manby kende een prachtig WK-debuut met een 3-2 overwinning op Cameron Menzies, al ging de aandacht na afloop vooral uit naar Menzies omdat de Schot zijn frustraties botvierde op een tafeltje op het podium. Dat doet echter niks af aan de prestatie van Manby, die 90.62 gooide.
Adam Sevada wist het Noord-Amerikaanse onderonsje tegen Matt Campbell naar zich toe te trekken. 'The Reaper' haalde hierbij een gemiddelde van 88.29, wat ook zeker niet slecht is voor een debutant in Alexandra Palace.
Het wordt de eerste keer dat Manby en Sevada het tegen elkaar opnemen. Om aan dit toernooi een PDC Tour Card over te houden, moeten beide mannen nog wel flink wat werk verzetten. Een plek in de kwartfinales van het WK Darts is nodig om een plek te bemachtigen in de benodigde top-64 van de wereldranglijst.
Charlie Manby won bij zijn WK-debuut met 3-2 in sets van Cameron Menzies