Twee Nederlanders strijden maandagmiddag voor een plek bij de laatste 32 op het
WK Darts.
Wessel Nijman en
Kevin Doets gaan er proberen ervoor te zorgen dat zij na de kerstdagen mogen terugkeren in het Alexandra Palace.
De middagsessie gaat echter van start met een onderonsje tussen Darren Beveridge en Madars Razma. Daarna staat Nijman tegenover Gabriel Clemens, voordat Doets de degens kruist met David Munyua. De laatste wedstrijd van de middag gaat tussen
James Wade en
Ricky Evans.
Volg het WK Darts 2026 via onze livescores!Speelschema WK Darts 2026
Maandag 22 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)
| 13:40 uur | Darren Beveridge | v | Madars Razma | R2 |
| 14:40 uur | Wessel Nijman | v | Gabriel Clemens | R2 |
| 15:40 uur | David Munyua | v | Kevin Doets | R2 |
| 16:40 uur | James Wade | v | Ricky Evans | R2 |
Darren Beveridge v Madars Razma
Één van de verrassingen van de eerste ronde was misschien wel Darren Beveridge. Niet zo zeer omdat hij van de met zichzelf worstelende Dimitri Van den Bergh wist te winnen, maar wel met de manier waarop. De Schot won bij zijn WK-debuut met maar liefst 3-0 in sets van de Belg, en noteerde hierbij een gemiddelde van 91.62.
Madars Razma wordt zijn tegenstander bij de laatste 64. De Let zegevierde in een wisselvallige partij op de openingsavond van het
WK Darts met 3-1 in sets tegen Jamai van den Herik. Het was voor 'Latvian Razmatazz' het vierde jaar op rij dat hij zijn eerste wedstrijd wist te winnen op dit toernooi.
Hoewel beide mannen al enige jaren op de tour te bewonderen zijn, wordt het de eerste keer dat Razme en Beveridge het tegen elkaar gaan opnemen in een officiële wedstrijd. Vooral voor Beveridge zijn de belangen groot, want 'Ice Cold' heeft een plek in de vierde ronde nodig om zijn Tour Card te behouden. Razma is momenteel de nummer 46 van de wereldranglijst, en kan Mickey Mansell voorbij indien hij van Beveridge weet te winnen.
Darren Beveridge won in zijn eerste ronde met 3-0 in sets van Dimitri Van den Bergh
Wessel Nijman v Gabriel Clemens
Slechts drie spelers wisten in de eerste ronde een gemiddelde van boven de honderd te noteren, en Wessel Nijman was er daar één van. De Nederlander zegevierde overtuigend met 3-0 in sets tegen Karel Sedlacek met een moyenne van 100.91 per beurt. Het was voor Nijman zijn tweede overwinning op het WK-podium, nadat hij vorig jaar een overwinning wist te boeken op Cameron Carolissen. Nu krijgt Nijman de kans om voor het eerst in zijn carrière de laatste 32 te halen in Alexandra Palace.
Gabriel Clemens beschikt wat dat betreft over meer ervaring. 'The German Giant' overleefde al vier keer de kerst,
met een prachtige halvefinaleplaats in 2023 als absolute hoogtepunt. Clemens is tegenwoordig niet meer zo goed als destijds, en geldt tegen Nijman als de underdog. De 42-jarige Duitser won in de eerste ronde zonder moeite met 3-0 in sets van de tegenvallende Alex Spellman.
Vier keer eerder stonden Nijman en Clemens al tegenover elkaar in 2025. Clemens won de eerste twee confrontaties overtuigend met 6-2 en 6-1, daarna pakte Nijman tweemaal de winst met 6-5.
Nijman is in ieder geval al Michael Smith en Dirk van Duijvenbode voorbij op de wereldranglijst en staat virtueel op de 28ste plaats. De drie spelers boven hem liggen er al uit, waardoor Nijman mag hopen op meer progressie. Clemens is tegenwoordig de nummer 48 van de wereld. Bij een overwinning kan 'The German Giant' zijn positie in de top-50 verstevigen.
Wessel Nijman kan voor het eerst Kerstmis overleven op het WK Darts
David Munyua v Kevin Doets
Dat David Munyua in deze sessie ingepland staat is al een overwinning op zich. Bijna niemand had verwacht dat de Keniaan potten zou kunnen breken in zijn partij tegen Mike De Decker, maar Munyua wist voor een enorme verrassing te zorgen door de Belg met 3-2 in sets uit het toernooi te knikkeren. Munyua werd de eerste speler uit Afrika buiten Zuid-Afrika die een wedstrijd wist te winnen op het WK Darts. De kans is echter groot dat een gemiddelde van 80.78 bij lange na niet genoeg gaat zijn om een kans te maken tegen Kevin Doets.
De Nederlander laat namelijk dikwijls zijn beste spel zien op het WK-podium. Vorig jaar leidde dat tot een plek bij de laatste zestien, en nu zal 'Hawk Eye' goede kansen zien om wederom de kerstdagen door te komen in Londen. Doets speelde een solide eerste ronde en versloeg daarin Matthew Dennant met 3-1. Hierbij noteerde hij een gemiddelde van 92.11.
Het gaat de eerste krachtmeting worden tussen Munyua en Doets, die nog wel wat potjes zal moeten winnen om verder sprongen te maken op de wereldranglijst. Virtueel staat hij nu op plek 38, drie plaatsen hoger dan voorafgaand aan het WK Darts. Het gat naar de 37ste plek is echter fors, en daarvoor zal Doets minstens de kwartfinales moeten halen.
James Wade v Ricky Evans
Een prachtig affiche om de middag mee af te sluiten, al is het jammer dat Ricky Evans niet ingedeeld staat op de laatste dag voor het kerstreces. In de eerste ronde had 'Rapid Ricky' al een prachtig kerstoutfit aan en maakte hij op de klanken van het nummer Merry Christmas Everyone van Shakin' Stevens zijn weg naar het podium. De rappe Engelsman maakte niet alleen indruk met zijn voorkomen, maar liet ook goed spel zien in de eerste ronde. Man Lok Leung vormde een potentiële bananenschil in de eerste ronde, maar de darter uit Hong Kong werd vakkundig met 3-0 in sets verslagen.
James Wade wordt er echter een tegenstander van een hele andere orde. 'The Machine' had zijn drie voorgaande WK-duels allemaal verloren, maar doorbrak zijn negatieve serie met een overtuigende 3-0 overwinning op Ryusei Azemoto. Hierbij kwam de linkshandige darter tot een gemiddelde van 94.75 en een finishpercentage van 37.5 procent. Niet heel hoogstaand, maar wel iets waarmee Wade verder kan op dit toernooi.
In het verleden hebben Wade en Evans al de nodige wedstrijden tegen elkaar gespeeld. Heel positief is de balans niet voor Evans, want de voormalig finalist van het jeugd-WK won pas drie keer van Wade. 'The Machine' trok zelf acht keer aan het langste eind. Recentelijk troffen ze elkaar nog op de Grand Slam of Darts, toen ging de winst met 5-2 naar Wade.
Op de wereldranglijst kan Wade een overwinning goed gebruiken, want de elfvoudig major-winnaar geldt als een kanshebber voor een Premier League-plek. Hij staat nu de zevende, terwijl de verschillen in deze regio relatief klein zijn. Evans startte het toernooi als nummer 40, maar staat nu virtueel 43ste. Twee jaar geleden kwam Evans immers tot de laatste 32, dus dat resultaat zal hij graag willen verdedigen.
Ricky Evans zal Alexandra Palace ongetwijfeld weer in een kerstsfeer brengen voorafgaand aan zijn partij