Van Gerwen is nog steeds niet fit en moet ook Players Championship-toernooien in Leicester laten schieten

PDC
dinsdag, 24 februari 2026 om 6:00
Michael van Gerwen (2)
De medische situatie rond Michael van Gerwen blijft voortduren. De Nederlandse nummer vier van de wereld moest zich vorige week al terugtrekken uit de Premier League Darts in Glasgow en de eerste Euro Tour van het jaar in Polen. Ook Players Championships 5 en 6 in Leicester moet hij aan zich voorbij laten gaan.
Van Gerwen kampt met een medisch probleem waarvoor hij aan de antibiotica zit. De klachten zijn nog altijd niet verdwenen. Sinds zijn optreden in de Premier League in Antwerpen op 12 februari kwam de 36-jarige Brabander niet meer in actie.
Na Antwerpen liet hij de derde en vierde Players Championships op de vloer schieten. In de periode daarna openbaarde zich het fysieke probleem dat hem dwong tot afzeggingen voor zowel de Premier League in Glasgow als het Euro Tour-weekend in Krakau.
Ook deze week ontbreekt zijn naam op de deelnemerslijst in de Mattioli Arena in Leicester, waar dinsdag en woensdag Players Championships 5 en 6 worden afgewerkt. Daarmee mist Van Gerwen opnieuw kostbare kansen om ponden voor de ranking te verdienen.
Opvallend is dat meerdere grote namen eveneens niet van de partij zijn. Luke Littler, Luke Humphries, Gian van Veen, Stephen Bunting en Nathan Aspinall hadden zich eerder al afgemeld voor het tweeluik. Ook Wessel Nijman, Rusty-Jake Rodriguez en James Wade hebben besloten om niet mee te doen aan het komende Pro Tour-tweeluik. Daardoor krijgen reservespelers hun kans. Onder anderen Martijn Dragt schuift door naar het deelnemersveld. Voor de 128 aanwezige spelers betekent het een uitgelezen mogelijkheid om zonder een aantal toppers mee te dingen naar de titel en de bijbehorende rankingpunten.
Voor Van Gerwen komen de afmeldingen op een ongelukkig moment. De drievoudig wereldkampioen was sterk begonnen aan 2026, met onder meer winst in een World Series-toernooi, een halve finale op de vloer en een avondzege in de Premier League.
Sportief staat dit seizoen voor hem in het teken van het verdedigen van zijn vierde plaats op de wereldranglijst. Na twee lastige jaren, zowel fysiek als privé, is prijzengeld essentieel om zijn positie in de top vast te houden. Door zijn huidige afwezigheid lopen die kansen voorlopig verder terug.
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading