Round-up Players Championship 18: Luke Woodhouse heeft eindelijk eerste PDC-titel beet, Doets beste Nederlander met kwartfinaleplaats
PDCVoor Woodhouse betekende het een enorme doorbraak in zijn carrière. De Engelsman stond al geruime tijd bekend als de hoogst geklasseerde speler zonder PDC-titel en liet meermaals blijken dat hij zo snel mogelijk van dat stigma af wilde. In Leicester viel uiteindelijk alles op zijn plaats. Vooral in de slotfase van de finale speelde Woodhouse op hoog niveau, met een gemiddelde van 102,04 en vijf gewonnen legs op rij om de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken.
Sinds zijn verloren finale op Players Championship 13 wist Woodhouse geen enkele keer meer de laatste zestien te halen. In Leicester draaide hij die negatieve reeks volledig om. Hij begon zijn toernooi met een degelijke 6-2 overwinning op Greg Ritchie, waarbij hij bijna 98 gemiddeld gooide. Daarna volgde een 6-4 zege op regerend WDF-wereldkampioen Jimmy van Schie.
Terwijl verschillende geplaatste spelers vroegtijdig sneuvelden, bleef Woodhouse uiterst stabiel presteren. Hij schakelde vervolgens William O'Connor met 6-3 uit en overleefde daarna een zware test tegen Charlie Manby, waarin hij met 6-5 aan het langste eind trok. Zijn meest indrukwekkende overwinning kwam wellicht tegen Jonny Clayton. Tegen de Premier League-speler boekte Woodhouse een opvallend eenvoudige 6-2 overwinning. In de halve finales rekende hij vervolgens met 7-3 af met Harry Ward, die bij zijn terugkeer op de ProTour een verrassend sterk toernooi speelde.
Lees ook
Gilding opnieuw in finale
Voor Andrew Gilding was het alweer zijn tweede finale in korte tijd. ‘Goldfinger’ won pas vorige week zijn allereerste Players Championship-titel tijdens Players Championship 16, maar bewees in Leicester dat die triomf geen toeval was.
De voormalig winnaar van de UK Open begon zijn dag met een 6-4 overwinning op Leon Weber en won daarna met dezelfde cijfers van Brendan Dolan.
In de boardfinale produceerde Gilding zijn beste wedstrijd van de dag door met een gemiddelde van 101,46 Jack Tweddell met 6-4 te verslaan. Daarna volgde een zwaarbevochten 6-5 overwinning op Darius Labanauskas.
In de kwartfinale kreeg Gilding iets meer ademruimte dankzij een 6-2 zege op Niko Springer. Zijn halve finale tegen James Wade groeide vervolgens uit tot een ware thriller. Wade miste een matchdart op tops, waarna Gilding op indrukwekkende wijze 106 uitgooide om met 7-6 de finale te bereiken.
Comeback Woodhouse in finale
De finale begon moeizaam voor Woodhouse. Hij miste direct kansen om via een 122-finish en enkele darts op dubbel acht vroeg te breaken. Gilding profiteerde optimaal en pakte vervolgens zelf de break om op 2-0 te komen.
Toch vocht Woodhouse zich knap terug in de wedstrijd. Een 91-finish bezorgde hem een 11-darter en de 3-3 gelijkmaker. Gilding antwoordde direct met een fenomenale leg via scores van 180 en 177, waarna hij dubbel 12 raak gooide om opnieuw de leiding te nemen.
Vanaf 4-4 kantelde de wedstrijd volledig. Woodhouse brak via dubbel 16 voor het eerst de voorsprong van Gilding en liep daarna verder uit. Een gemiste bull voor een spectaculaire 170-finish bleek uiteindelijk slechts uitstel van executie, want kort daarna gooide hij dubbel acht raak voor opnieuw een break.
Bij 7-4 kreeg Woodhouse vervolgens de kans om de wedstrijd af te maken en dat deed hij overtuigend via tops. Na jarenlang wachten kon de Engelsman eindelijk juichen voor zijn eerste PDC-rankingtitel.
WOODHOUSE WINS MAIDEN TITLE 🏆
— PDC Darts (@OfficialPDC) May 19, 2026
Luke Woodhouse has finally claimed his first PDC ranking title 🤩
Woodhouse defeats Andrew Gilding 8-4 in the final in Leicester with a 102+ average, and you can see how much it means to him 🙌
📺 https://t.co/YyBPPwoMK8 #PC18 pic.twitter.com/6LQzFSg9KJ
Humphries en andere grote namen ontbraken
Luke Humphries won maandag Players Championship 17, en besloot zich prompt af te melden voor het evenement van dinsdag. Ook wereldkampioen Luke Littler ontbrak opnieuw op de vloer. Verder maakten onder anderen Michael van Gerwen, Gerwyn Price, Nathan Aspinall en Gary Anderson de reis naar Leicester niet.
Van de aanwezige toppers konden meerdere spelers geen grote indruk maken. Stephen Bunting, Gian van Veen en vijfvoudig Players Championship-winnaar van 2026 Wessel Nijman strandden allemaal in de derde ronde of eerder.
Ook Josh Rock kwam niet verder dan de laatste 32, terwijl Clayton in de kwartfinale opnieuw naast een rankingtitel greep. Daarmee blijft de Welshman nog altijd wachten op zijn eerste rankingtitel van 2026.
Lees ook

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026
- Ja, en Zoetemelk mag nog 1x meedoen met de tour en Jos Verstappen valt vandaag in voor Max. Zo werkt het gewoon niet, het gaat tegenwoordig om enorm veel geld, niet over een warme sociale bijeenkomst.Palco01-11-2026
- Hahahaha maar hij doet t wel .
Peter01-11-2026 - Klopt helemaal
Peter01-11-2026







